Zubní pasta a 6 triků, jak ji využít v domácnosti

Zubní pasta je nepostradatelnou součástí každodenní ústní hygieny a skvěle se stará o váš zářivý úsměv, ale věděli jste, že může rozzářit i váš domov? Máme pro vás hned několik geniálních tipů, kdy vzít do ruky zubní pastu, aniž byste si čistili zuby, a jak s její pomocí dosáhnout zářivé čistoty v koupelně i mimo ni.

Už žádné zamlžené zrcadlo

Mlží se vám koupelnové zrcadlo po každém koupání či sprchování? Přestaňte ho donekonečna otírat. Vezměte do ruky vlhký hadřík a na něj dejte trochu pasty. Zrcadlo umyje a do sucha utřete. Od teď, už se vám zrcadlo mlžit nebude.

Chrom v plném lesku

Lesklé chromové povrchy vypadají skvěle, jsou stylové a nadčasové, ale se skvrnami vodního kamene a s otisky prstů jejich lesklá krása značně trpí. Senzační zpráva je, že chrom lze jednoduše vyčistit zubní pastou. Stačí trocha bílé zubní pasty na utěrku z mikrovlákna.

S pastou do sprchového koutu

Na skleněných dveřích a zástěnách sprchových koutů a van pravidelně zůstávají skvrny způsobené zbytky mýdla a vypadají opravdu zle. Proto vezměte houbičku, naneste na ni zubní pastu v množství přiměřeném ploše skla a během chvilky jsou skvrny pryč.

Šperky musí zářit

I pravé šperky ze zlata a stříbra ztrácí nošením svůj původní lesk, takže vypadají jako laciné šmuky. Ale vám se nic takového nemůže stát, pokud víte, že stačí šperky čas od času vyčistit starým zubním kartáčkem a pastou na zuby. Ale pozor na perly, tento způsob čištění by jim neprospěl.

Tenisky a světlá obuv

Nositelé a nositelky bílých tenisek a bot s bílou gumou, toto je pro vás zásadní informace, zubní pastou totiž jednoduše vyčistíte své boty od všech nečistot, které se na nich podepsaly a budou zase vypadat jako nové.

Ruce a nehty

Dávat si zubní pastu na nehty zní podivně, ale skutečně vám pomůže nehty rozjasnit a zvýšit jejich lesk. Dejte trochu pasty na starý zubní kartáček, nehty jím vyčistěte a pak si ruce omyjte mýdlem a osušte je. Rozdíl uvidíte okamžitě.

Váháte-li, jakou pastu vybrat, pak věřte, že nejlepší je čistě bílá pasta. Barevné pruhy by mohly obarvit čištěnou věc. Pozor také na gelové pasty, ty jsou pro čištění zcela nevhodné.

Kdy ještě použít zubní pastu?

Při leštění světlometů aut, na odstranění zápachu cibule a česneku z rukou, na vyleštění bílých klapek piana, na štípnutí hmyzem, na vyčištění pleti při akné.

Nechat komentář