Vyčistěte domácí spotřebiče zevnitř za pár minut

K perfektně uklizené domácnosti nestačí pravidelné čištění povrchů, čas od času je třeba dostat se do hloubky. Větší domácí spotřebiče, jako je lednice, pračka, myčka a další, paradoxně mnozí přehlížejí, přestože je denně používají. Nenechte se ukolébat tím, že jsou na první pohled čisté, potřebují vyčistit i v místech, kam vůbec nevidíte. Pojďte se na ně zaměřit. S našimi tipy budou během chvilky zase jako nové, prodlouží se jejich životnost a budou lépe fungovat.

Čištění pračky

Ačkoli buben pračky, na který se díváte, září jako první den po koupi, útroby pračky mohou vypadat úplně jinak. Nenechte se ošálit a pravidelně, aspoň jednou za čtvrt roku, dopřejte své pračce očistu, díky níž odstraníte vodní kámen, zbytky pracího prostředku a aviváže. Použít můžete K2r čistič pračky s unikátním řešením 3 v 1, který přesně tyto požadavky splňuje. Vyzkoušet můžete i ocet s jedlou sodou. Stačí do zásuvky namísto pracího prášku nasypat půl hrnku jedlé sody a přihrádku na máchání naplnit octem. Dva šálky octa pak nalijte i do bubnu pračky a pračku zapněte na nejdelší program s nejvyšší teplotou. Nezapomeňte poté vyčistit filtr a zásuvku na prací prášek, k tomu vám postačí teplá voda.

Odmaštění myčky

Když ani vůně do myčky nepřebije nepříjemný zápach a nádobí už není tak dokonale čisté jako dřív, nemusí být na vině špatné tablety do myčky, ale její nevhodná údržba. Vzpomenete si, kdy jste ji naposledy čistili? Nejjednodušší způsob, jak myčku vyčistit od vodního kamene, mastnoty a nelibého odéru, je použít Cink čistič myčky. Jeho použití je naprosto snadné a výsledek zaručený. Alternativou k přípravkům na čištění myčky může být i ocet (litr octa zčásti nalijte do dávkovače, zčásti přímo do myčky a pusťte nejdelší program s maximální teplotou), jedlá soda nebo kyselina citronová. Při použití kyseliny citronové stačí nasypat 100 až 200 gramů prášku přímo do myčky a zapnout program s nejvyšší teplotou.

Čistá lednice bez zápachu

Vlhkost v lednici dělá dobře bakteriím i plísním, které ovšem nedělají dobře vám, a proto by se měla umývat pravidelně každý měsíc. Právě bakterie a plísně spolu se zbytky jídla mohou být příčinou nepříjemného zápach, který vás obklopí pokaždé, když lednici otevřete. Rychlou pomocí proti zápachu může být Assorbiodori Frigo pohlcovač pachu do lednice, ale berte zápach jako varovný signál a lednici proberte, prošlé potraviny vyhoďte a celý vnitřní prostor vymyjte. K ruce si vezměte Frosch Eko hygienický čistič lednic a kuchyňských povrchů, abyste si zajistili opravdu hygienickou čistotu. Chybu neuděláte, ani když dáte na babské rady a vymyjete lednici octovou vodou.

Špína v mikrovlnce

Drbání zaschlé špíny z mikrovlnky není žádná zábava, ale když víte jak na to, nemusí to být sisyfovská práce. K vyčištění mikrovlnné trouby totiž stačí miska, voda, pár plátků citronu a hadřík. Do misky s vodou dáte citronové plátky, vložíte ji do mikrovlnky a mikrovlnou troubu pustíte na nejvyšší výkon na pět minut. Po skončení ohřevu opatrně vyndáte misku a nečistoty setřete hadrem. Díky působení vodní páry, půjde špína dolů úplně snadno.

Trouba jako nová

Line se z vaší trouby namísto libé vůně dým? Nejvyšší čas vzít Real kamna & trouby & grily a nechat ho udělat svoji práci. Zbaví vás té neodolnější špíny, protože ví jak na mastnotu, připáleniny i saze. Působí rychle a během chvíle září trouba čistotou. Jako čistič poslouží i půl hrnku jedlé sody smíchané s teplou vodou tak, aby vytvořili pastu. Pastu rozetřete uvnitř trouby a nechte přes noc působit, ráno postříkejte octem, vznikne pěna, kterou setřete, místy budete muset i přitlačit, postup je sice zdlouhavější, ale výsledek vás uspokojí.

 

Nechat komentář