Udělejte z obočí ozdobu tváře

Říká se, že oči jsou výkladní skříní obličeje, a my dodáváme, že obočí je jejich rámem. Upravená tvář tak doslova vyžaduje obočí se správným tvarem, barvou a šířkou.

Zkroťte divoké chloupky

Která žena nezná to jemné štípání, ze kterého se chce až kýchat? Bolest při trhání obočí zmírníte, pokud pokožku pod ním roztáhnete mezi prsty a budete trhat směrem od růstu chloupků. Ideálně se do akce pusťte po večerním koupání, kdy je pokožka napařená a zároveň máte čas, aby se do rána vstřebala nevzhledná zarudnutí. Možností, jak se nepříjemnému zkrášlování vyhnout úplně, je pořídit elektrický zastřihovač! Ostatně s ním se zbavíte i nežádoucích chloupků na jiných místech.

Pokud se na tvarování obočí vytrháváním chloupků necítíte, vyhledejte kosmetičku, která má s jeho úpravou zkušenosti, a pak už jen udržujte její výsledky. „Pokud se do práce pustíte sami, začněte na vnější straně obočí a pokračujte směrem ke kořeni nosu,“ doporučuje Lica Arabadzi, kosmetická ambasadorka Ageo.cz.

Přidejte barvu

Po vytrhání můžete buď nanést barvu na obočí, nebo se spolehnout na každodenní dobarvování líčením. „Obočí vypadá nejpřirozeněji v barvě vlasů,“ upozorňuje Arabadzi, „proto jej řada žen obarví při nanášení vlasové barvy stejným přípravkem. Dnes už jsou barvy natolik kvalitní, že nehrozí žádná spoušť, stoprocentní efekt ovšem získáte pouze barvou určenou na obočí.“ Existují ale třeba i speciální obarvující gely a tužky s tetovacím efektem.

Když se raději spolehnete na každodenní úpravu při líčení, máte hned několik možností, jak obočí doplnit a tvarovat – tužkou, stíny či pudrem na obočí. Pro začátečníka jsou nejvhodnějším nástrojem stíny, díky kterým lze jemně domalovat chybějící linii obočí a zvýraznit to dobře rostlé. Tužkou se oproti tomu lépe kreslí jemné čárky chybějících chloupků, s trochou denní rutiny se to dá zvládnout za chviličku. Výhodou pudru je, že má speciální aplikační štětec, jímž jen obtáhnete kontury obočí. Jednoznačně jde o nerychlejší aplikaci. Ideálně vyzkoušejte více variant, abyste si byla jistá, jaká je pro vás ta vyhovující.

Nechat komentář