Tři tipy pro dokonale čistou toaletu

Některé domácí práce by si člověk nechal s chutí ujít, ale samy se neudělají. Mytí toalety stojí v žebříčku nepříjemných domácích prací hodně vysoko, přesto se do něj pravidelně pouštíme, protože prostě musíme. Práci za vás neuděláme, ale máme pro vás pár tipů, jak se s úklidem WC vypořádat a jak mít během chviličky dokonale čistou toaletu.

I když se vám do úklidu toalety mnohdy nechce, zbytečně práci neodkládejte, starší usazeniny se odstraňují mnohem hůře. Při čištění WC vždy používejte jednorázové rukavice, nebo pevné rukavice na více použití.

100% jistota z drogerie

Díváte se na stránky s čisticími prostředky na toaletu a tápete? S WC čističem z drogerie rozhodně neuděláte chybu. Vyberte si takový, který působí proti rzi i vodnímu kameni a zároveň odstraňuje nejrůznějším bacily, bakterie a viry. Osvědčenou klasikou je Domestos či Savo na WC, skvěle působí také WC čistič Desinfex. Síla, se kterou si poradí s každou usazeninou, vás nenechá na pochybách, že je to jednoznačně nejlepší volba.

Domácí čisticí bomby

Dáte-li přednost výrobě domácího čisticího prostředku na toaletu a přípravkům bez chemie, které čistí, ale na bakterie a viry nemají zdaleka takovou páku, pak zkuste tento návod: 1 lžíce jedlé sody, 1/4 šálku kyseliny citronové, 1/2 lžičky octa, 1 lžíce roztoku peroxidu vodíku a cca 15 kapek esenciálního oleje. Připravte si dvě misky, v jedné opatrně smíchejte tekuté ingredience (peroxid vodíku a ocet) a ve druhé sypké ingredience. Poté do sypké směsi pomalu vmíchejte směs peroxidu a octa, nakonec nakapejte esenciální olej. Směs dobře promíchejte, vtlačte do tvořítka na led a nechte 8 hodin zaschnout. Vaše čisticí bomba je na světě a můžete po ni sáhnout kdykoliv zatoužíte po zářivě čistém WC.

Super rychlá alternativa

A co když vyčištění WC nemá odkladu? Pak je tu nejjednodušší způsob, jak vyčistit toaletu bez čisticích prostředků. Přímo do WC dejte 2 lžíce jedlé sody a zalijte octem. Nechte přibližně dvě minuty pracovat a následně vyčistěte toaletu štětkou. Snadné řešení, které můžete použít i pro čistění odpadů, v takovém případě stačí sodu s octem zalít horkou vodou.

Pro dlouhodobější čistotu a svěžest nezapomínejte na WC závěs a osvěžovač vzduchu. Příjemnou vůni vykouzlí i parfemovaný toaletní papír.

Nechat komentář