Tipy, jak zabavit děti tím, co koupíte v drogerii

Zdá se vám doba karantény nepřiměřeně dlouhá? Stále vymýšlíte, jak zabavit děti, aby od nich byl chvíli klid, ale tak abyste nemuseli další den strávit úklidem všeho, do děti rozbily a vytahaly? Jak zkombinovat péči o děti s prací z domova, to je oříšek, který se právě teď snaží rozlousknout snad každý rodič v republice. Proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak zabavit děti. Nepotřebujete žádné nesehnatelné kreativní potřeby, stačí to, co koupíte v drogerii.

Bublifuk

Bubli, bubli, bubliny, taky je vaše děti milují? Vyrobte si domácí bublifuk a budete mít zábavu na celé odpoledne. Co k tomu potřebujete?  Jen to, co máte doma! 1/4 litru vody, 3 lžičky Jaru, 3 lžičky stolního oleje, 4 lžičky cukru.

Sliz

Možná stále nevíte, proč zrovna sliz děti tak fascinuje, ale faktem je, že hraní se slizem děti neuvěřitelně baví. Zabavte je výrobou domácího slizu, čímž je zaměstnáte hned dvakrát. Poprvé při výrobě, podruhé, až si s ním budou hrát. Zkuste smíchat kondicionér s kukuřičným škrobem v poměru 2 : 1 a pár kapkami potravinářského barviva, nebo 2 lžíce hustého šamponu, například Head & Shoulders, a 1/2 lžíce zubní pasty, míchejte asi minutu, můžete přidat i potravinářské barvivo, pak vložte na 1 hodinu do mrazáku. Po vyndání prohněťte a sliz je na světě!

výroba slizu, jak vyrobit sliz, zábava pro děti

Kouzelný box

Krabičku od papírových kapesníků nemusíte hned vyhodit, dá se z ní vyrobit parádní hra pro děti. Do prázdné krabičky vložte různé předměty, třeba víčko lahve, nějakou hračku, lžičku, nebo cokoli vám padne do ruky. Nejmenší děti bude bavit věci jen vytahovat, větší děti, mohou zkusit hádat, co to jejich zvědavá ručička právě našla.

Veselé ruličky

Jasně, že nechcete, aby si děti hrály s toaletním papírem, protože ho vymotají a rozcupují po celém bytě. Ale s ruličkami od toaletního papíru je to jinak, ten většinou bez využití míří rovnou do koše. Přitom z něj můžete vytvořit spoustu parádních věcí. Různé postavičky, malé dárkové krabičky, nebo je rozstříhat a vyrobit z nich celé umělecké dílo. Nechte děti, aby popustily uzdu fantazii a z odpadu vykouzlíte skvělou hru.

tvoření z ruliček, toaletní papír, zábava pro děti

Sáček s barvami

Dát dětem do rukou barvy je sice skvělý nápad, ale ne vždy se povede udržet barvy jen v mezích papíru. S tím je ovšem konec. Vezměte uzavíratelný sáček, na něj můžete namalovat obrys jednoduchých tvarů, kytičku, srdíčko, nebo to nechat na dětech. Pak dáte do sáčku trochu akrylových barev, tempery, či podobné barvy. Vždy stačí kapka pod každý obrázek a děti pak přes sáček prsty vytlačí požadovaný tvar. Uvidíte, jak je to bude bavit.

Nechat komentář