Tipy, jak připravit kuchyni na pečení cukroví

Co potřebuje vaše kuchyň předtím, než se pustíte do pečení cukroví? Řádnou přípravu. Jestli se ptáte, proč se zdržovat s úklidem kuchyně, když ji stejně budete muset drhnout po pečení, tak odpověď zní, protože v čisté a dobře zorganizované kuchyni se vám bude péct jedna báseň. Bude se vám lépe pracovat a to se pravděpodobně projeví i na chuti cukrátek a počtu nepodařených kusů. A navíc, příprava není jen o úklidu, tak pojďte na to.

Z pečení cukroví může být zábava pro celou rodinu, nebo velká dřina pro ty nejvytrvalejší. Ať tak, či tak, vidět, jak vámi pečené cukrovinky mlsně pojídají a chválí všichni, kteří ochutnají, je odměna největší. A hlavně, cukroví k Vánocům prostě patří a nepatříte-li mezi ty, kdo cukroví koupí v obchodě, potřebujete vedle nejlepších receptů také vědět, jak si práci maximálně zjednodušit.

Než začnete s pečením

Proberte zásoby a zjistěte, co vám chybí. Myslete i na detaily. Máte papír na pečení v dostatečné zásobě, abyste nemuseli drhnout plechy jako vloni? Než dáte těsto tuhnout do lednice, máte potravinovou folii, do které těsto zabalíte nebo sáčky na balení či zdobení? Poohlédněte se také po tom, jestli máte dost formiček a vykrajovátek, i kam se od loňska poděl vál a váleček. Sepište si, jaké druhy cukroví budete péct a podle receptů si vytvořte nákupní seznam, ať jste dobře připraveni na den D. Zkontrolujte také prádlo na praní, zda vám v něm neleží kuchyňská zástěra, utěrky, nebo chňapky.

Příprava kuchyňské linky

Při pečení budete potřebovat spoustu místa. Proto předem ukliďte z pracovní plochy vše, co na ní být nemusí. Sada kořenek, sůl, olej, vařečky a další věci, jsou na lince po ruce, když vaříte, ale při pečení budou jen překážet. Proto je, aspoň dočasně, dejte pryč a celou pracovní plochu pořádně vyčistěte prostředkem na mytí kuchyně, neopomeňte ani dřez, odkapávač a varnou desku.

Pozor na troubu

Největší kouzlo celého pečení proběhne v troubě, právě tam se změní těsto v lahodné vánoční cukroví, které všichni tolik milují. Ale pokud se vám z trouby valí dým a zápach spáleného jídla, moc vánoční atmosféry doma nevykouzlíte. Nenechte nic náhodě a radši troubu před pečením pořádně vyčistěte. K ruce vám bude Real kamna & trouby & grily. Čistič, který vás nenechá na holičkách a odstraní i ty nejpřipečenější zbytky. Skvěle s ním vypucujete i neprůhledné sklo, abyste do trouby zase dobře viděli.

Lednici i mrazák mějte v pohotovosti

Nepodceňujte akční produkty. Když před Vánoci zlevní máslo, vajíčka, mouka, čokoláda, atd., udělejte si zásoby. Musíte je ale mít kde uskladnit, proto proberte ledničku a mrazničku, udělejte si v nich pořádek a hlavně dostatek místa. Bude se vám hodit i na předpřipravená těsta a hotové cukroví, pokojová teplota mu dlouhodobě neprospěje. Nezapomeňte také lednici vymýt přípravkem Dr. Beckmann hygienický čistič lednic, aby vám cukroví nenatáhlo pach jiných potravin, využijete i pohlcovač pachu do lednice.

Přípravu máte hotovou a můžete se pustit do pečení.

Nechat komentář