Slunce ve vlasech: 5 tipů jak vlasy připravit na léto!

Začíná období, kdy se vlasy více poškozují a vyžadují mnohem víc péče. Jak se o vlasy správně starat, aby byly krásné třeba i na pláži?

1) Základem je výživa

Vybavte se nejlépe přírodními olejíčky a séry, které se postarají o vyživení vašich vlasů po celých délkách a především zabrání vysušování a kroucení. Ideální je používat je každý den. Stačí malé množství vmasírovat do vlasů. Kvalitní přípravek dodá vlasům nejen vitaminy, ale také lesk a pružnost.

Pokud sáhnete například po regeneračním bi-séru značky Beology, tak rozhodně neuděláte chybu.

2) Méně je někdy více

Neustálé koupání a namáčení vlasů k létu prostě patří. Přehnané mytí zbavuje pokožku jejích přirozených olejů, což vede k vyšší produkci mazu a způsobuje pocit mastných vlasů, a tak si je máte tendenci mýt ještě častěji. Nejlepším receptem je vlasy oplachovat jen sladkou vodou bez jakýchkoliv přípravků, aby si vlasy odpočinuly. Do výbavy byste také rozhodně měli zařadit suchý šampon. V dnešní době je škála těchto produktů opravdu veliká a tak si můžete vybrat ten pravý i pro váš odstín vlasů.

3) Hydrataci potřebují i vlasy

Nejčastějším důvodem, proč jsou vlasy zplihlé a bez lesku, je akutní nedostatek hydratace. K nejúčinnějším hydratačním a pečujícím látkám v různých přípravcích patří z nejznámějších aloe vera a panthenol. Vlasy perfektně zhydratujete pomocí výrobků z modré hydratační řady Beology, která nabízí skvělou ochranu proti vnějším nepříznivým vlivům. Díky tomu zůstávají vlasy hladké a schopné zadržet více vody.

Testujte s námi letní novinky!
Chtěli byste ZDARMA vyzkoušet novou řadu péče o vlasy s výtažky z mořských řas od značky Schwarzkopf? Napište nám na e-mail blog@ageo.cz, jaké zkoušky čekají vaše vlasy letos v létě, a my pět z vás vybereme a odešleme vám 4 produkty vybrané řady Beology k vyzkoušení a recenzi. Za odeslanou recenzi dostanete navíc další DÁREK!


4) V jednoduchosti je krása

Nepřehánějte to s úpravou a stylizací vlasů. Když vsadíte na drdol nebo ležérní cop či rozpuštěné vlasy s plážovými vlnami, tak nejen že vám úprava nezabere mnoho času, ale navíc tak vlasy nejlépe ochráníte před slunečními paprsky. Velmi složité nebo pevně svázané účesy mohou mít na vlasy velmi špatný vliv, protože se trhají a lámají. Omezte také tepelnou úpravu vlasů, která v horkých letních dnech vlasy zbytečně přetěžuje a devastuje.

5) Ochrana před UV zářením

Stejně jako vaše pokožka, tak i vaše vlasy se musí chránit! A to nejen před sluncem, ale i před slanou, nebo chlorovanou vodou. Nejlepším pomocníkem jsou ochranné spreje, které vlasy nezatěžují. Dlouhé vlasy potřebují hodně péče, aby vypadaly dobře. Je důležité používat vhodný šampon a pečující přípravky.

One thought on “Slunce ve vlasech: 5 tipů jak vlasy připravit na léto!

Nechat komentář