Ruční mytí nádobí – noční můra, nebo denní pohoda?

Myčka šetří námahu, vodu i čas. Jsou ovšem situace, kdy zkrátka není možné umýt nádobí v myčce. A to tehdy, když máme málo nádobí, když je špína skutečně zažraná, nebo pokud jsme třeba na chatě.

Taktika našich babiček

Rovnat se s myčkou co do ušetřené vody asi nejde, ale ideálu se přiblížit lze. Jak? Skvělé jsou „dřezy-dvojčata“. Do půlky jednoho napustíme teplou vodu (30–40 °C), a poté do ní vstříkneme malé množství prostředku na mytí nádobí. Tak eliminujeme přílišné množství pěny. Do půlky druhého dřezu napustíme studenou vodu, ve které budeme umyté nádobí oplachovat. Nádobí pak umístíme do odkapávače, vyjma skleněných sklenic, které necháme uschnout na utěrce. Nemáme-li k dispozici dva dřezy, můžeme si pomoct přidaným lavorem, jako to dělávaly naše babičky.

Základem je čistá voda

Mytí začínáme nejméně znečištěným nádobím, přičemž některé takřka čisté kousky stačí opláchnout tekutou teplou vodou, kterou ještě připustíme. Obecně by se nádobí mělo mýt v tomto pořadí: sklo, porcelán, talíře, plastové a dřevěné nádobí, příbory, hrnce a pánve. Začne-li se v prvním dřezu ztrácet pěna, je potřeba ji vypustit, omýt dřez a napustit novou. To platí i o vodě vyplachovací.

Vyzrajte na zažranou špínu

Hrnce a pánve jsou na „playlistu“ až na konci, ale často se jimi musí začít už před samotným mytím. Většinou se právě v nich nacházejí připáleniny nebo celé části přilepeného jídla. Přilepené jídlo je potřeba seškrábat škrabkou z neagresivního materiálu a vyhodit do BIO odpadu nebo spláchnout v toaletě, aby nedošlo k ucpání odpadu. Zůstane-li v hrnci nebo pánvi připálenina, je potřeba do nádoby napustit horkou vodu tak, aby zakryla celou připálenou část, přidat prostředek na mytí nádobí nebo jedlou sodu a počkat pár minut, než se připálenina odmočí. Zůstanou-li v hrnci nebo pánvi nežádoucí pachy ryb, masa, česneku či dalších ingrediencí, pak použijeme víc prostředku na mytí nádobí a hrnec nebo pánev vydrhneme kartáčem. Cítíme-li nepříjemné pachy i potom, použijeme citron nebo jedlou sodu. Jedlá soda a 2–3 lžíce citronové šťávy smíchané s 1 litrem vody se dobře uplatní i při odstraňování barevných map na nerezovém nádobí. Roztok zahřejeme, necháme chvíli působit a pak otřeme houbičkou. Jedlou sodu lze použít i při odstraňování zaschlých skvrn od kávy a čaje. Kromě sody na ně lze použít také víc mycího prostředku nebo jemný abrazivní prostředek.

Je patrné, že ruční mytí nádobí může být někdy i zábavou. Když máme po ruce osvědčené mycí prostředky, nepospícháme na autobus a máme si na čem pustit své oblíbené album.

Nechat komentář