Regenerace po létě: Vraťte pokožce pružnost a zdraví

Jak pečovat o pokožku po létě a co nejdéle udržet opálení? Vyzkoušejte s námi novinky v tělové kosmetice ZDARMA!

Suchá, loupající se kůže je jedním z nevítaných vedlejších účinků léta. Může být nevzhledná a nepříjemná, ale stojí i za vznikem kožních infekcí a ekzémů. Peeling nás zbaví nepříjemného pocitu, ale opravdu pomůže jen kvalitní hydratace.

Peeling je jen první pomoc

V kontextu se suchou pokožkou nám už automaticky naskakuje slovo peeling. Je to dobrá první pomoc, která funguje především pro zlepšení vzhledu pokožky. Pokud máte citlivou či k alergiím náchylnou kůži, sáhněte po přírodní kosmetice. Peeling neodbývejte – stačí ho provádět jednou týdně, ale pořádně – pokožce tím zároveň dopřejete masáž a prokrvení. Zkuste třeba jeden z opojně vonících peelingových cukrů Dermacol z řady Aroma Ritual.

Mazat a mazat

Po peelingu nezapomeňte pokožku pořádně namazat – teprve tím totiž začíná skutečná péče. Suchá kůže je suchá proto, že není dostatečně hydratovaná. Suchá a popraskaná kůže může být také vstupní branou pro různé bakterie, viry nebo plísně. Suchou kůži byste proto neměli řešit jen kvůli vzhledu, ale i proto, abyste zabránili možným dalším komplikacím.

Nemastěte, hydratujte

Základem péče o kůži v létě i po něm je intenzivní hydratace. Sluníčko, ale i slaná voda anebo častější koupání kůži velmi výrazně vysušuje. Důležité je kůži celého těla pravidelně promazávat. Používaná kosmetika by neměla být mastná, ale spíš hydratační. Mastné krémy a oleje sice udělají dobrý „první dojem“, protože pokožku okamžitě opticky vyhladí a dodají jí i zdravější barvu, starají se ale spíše o svrchní vrstvu, protože vlastně nahrazují maz, produkovaný póry. Do hlubších vrstev už tolik nepronikají. To jde mnohem lépe hydratačním tělovým mlékům s lehkou texturou, která se okamžitě vstřebají a dodají pokožce účinné ingredience.

Pokožku mažte po každém koupání nebo sprchování, které by nemělo být delší než deset minut – delším máčením se už ochranná bariéra opět narušuje. Na dovolenou přibalte třeba i hydratační mléko po opalování.

Pohrajte si s vůní

Vybrat si ten pravý hydratační krém pro vás můžete třeba i podle vůně. Dlouho očekávaná novinka letošního léta v péči o pokožku, kosmetická řada Nivea Mix Me, obsahuje tři hydratační krémy, které mezi sebou můžete libovolně kombinovat, a namíchat si tak každý den vlastní vůni přesně podle své nálady.

Testujte s námi letní novinky!
Chtěli byste ZDARMA vyzkoušet voňavou letní novinku – hydratační krém na tělo a ruce Nivea Soft Mix me? Napište nám na e-mail blog@ageo.cz, proč byste právě vy chtěli krém vyzkoušet a jakou vůni byste si vybrali, a my deset z vás vybereme a odešleme vám krém Nivea Mix Me k vyzkoušení a recenzi.
Za napsanou recenzi dostanete navíc další DÁREK!

Nechat komentář