Peeling: co všechno byste o něm měli vědět?

Peeling se stal neodmyslitelným kosmetickým pomocníkem v koupelně každé ženy. Dočišťuje pleť, zbavuje nás odumřelých kožních buněk, prokrvuje, zmenšuje póry a rozjasňuje. Ještě ten svůj nemáte? Možná vás článek přesvědčí.

Tuto hlubší očistu můžete provádět nejen na pleti, ale i na celém těle. Na obličej použijte jemnější peeling a ten hrubější na zbytek těla. To, jak často peeling používat, záleží na typu vaší pokožky a pleti. Pokud máte mastnější profil, používejte peeling klidně 1x týdně, pokud ale máte pleť sušší nebo smíšenou, nepřehánějte to. Hloubkové čištění provádějte pouze 1x až 2x za měsíc.

Co je potřeba vědět před aplikací?

  • Peeling aplikujte pouze na vlhkou pokožku.
  • Nedrhněte, pouze jemně krouživými pohyby masírujte.
  • Zbytek peelingu pečlivě opláchněte.
  • Pokožku ošetřete hydratačním krémem.

Dočištění pleti

Peeling vám může skvěle pomoci při odstraňování zbytků make-upu. Použít ho můžete třeba ve sprše. Podle typu pleti si pak vyberte buďto jemnější se zaoblenějšími zrníčky, nebo nějaký drsnější. Poté stačí pleť opláchnout vodou a ošetřit krémem.

NAŠE TIPY:

Pro mastnou pleť – Nivea Clean Deeper hloubkový čisticí gel 150 ml

Pro suchou a smíšenou pleť – Nivea 3v1 čistící peelingový krém 150ml

Jak zmenšit póry?

Když budete peeling používat pravidelně, odstraníte tím odumřelé buňky a nečistoty. Když totiž pleť nečistíte, usazují se v pórech nečistoty a póry se postupně rozšiřují. Peeling vás nečistot zbaví a tím póry uzavře.

Detox pro pokožku

Díky tomu, že krouživými pohyby aplikujete peeling na pokožku, ji prokrvíte. Podpoříte tak detox pokožky, pomůžete k odstranění toxinů a zároveň zařídíte, aby pokožka vstřebala jen to, co potřebuje.

Rozjasněte nejen svůj den, ale i pokožku

Pokud budete o svoji pokožku pravidelně pečovat a zbavovat ji pomocí masírování nečistot, poděkuje vám. Najednou vám vynikne barva vaší pleti a vy tak budete vypadat zdravě a rozzářeně. K tomu nasaďte úsměv a máte vyhráno.

 

BONUS: Recept na domácí peeling

Kůže na obličeji je mnohem jemnější a citlivější než na zbytku těla, ptroto musíme vybírat velmi jemné prostředky, které ji zbaví přebytečných odumřelých buněk šetrně. Abrazivní částečky v peelingu by proto měly co nejmenší – ideální jsou tedy rozemletá kávová zrnka. Recept je jednoduchý: do svého oblíbeného čisticího přípravku na obličej přidejte přibližně jednu kávovou lžičku namleté kávy. Čím více jí použijete, tím bude peeling důkladnější. Čerstvě namíchanou směs si naneste na obličej a jemně si promasírujte pokožku. Pak vše opláchněte a použijte další pečující přípravky tak, jak jste zvyklí.

Nechat komentář