Škola péče o kudrnaté vlasy

Tentokrát se bez zbytečných kudrlinek zastavme právě u kudrnatých vlasů. Vlnité či kudrnaté vlasy vyžadují mnohem více péče než vlasy rovné – mají totiž hrubší strukturu, kvůli čemuž ztrácejí vyživující látky, jsou křehčí, sušší a mají tendenci se třepit. Horní vrstva šupinek, tzv. kutikula, navíc v důsledku jejich zakřivení odstává, takže mohou působit nezdravě a bez lesku. Ze všech těchto zdánlivých handicapů lze však velmi rychle udělat přednosti, a to díky hojné hydrataci a přidání vyživujících látek.

Speciální šampony a kondicionéry

Kudrnaté vlasy se obvykle příliš nemastí, a právě proto potřebují předcházet vysušování a pomalému ničení. Používejte tedy speciální hydratační šampony na vlnité vlasy nebo na suché a zničené vlasy. Zvolit můžete například a šampon pro kudrnaté a vlnité vlasy značky Matrix, který následně podpoříte speciálním kondicionérem.

Dvoufázový kondicionér

I když se vám zdá, že vlasy nevydrží být hezké déle než jeden den, nemusíte se hned uchylovat k mytí šamponem. Mdlé vlasy totiž mezi mytími znatelně oživí dvoufázový kondicionér ve spreji. Ten lze použít na vlhké i zcela suché vlasy – jednoduše nastříkáte a efekt se dostaví hned.

Tekuté krystaly

V poslední době se staly velmi populárními i tekuté krystaly. Jde o olejíčky, které dlaněmi vetřete do vlasů, zejména ke konečkům, a ony vlasy hydratují a ochrání je před působením tepla.

Krémy, spreje a další na vlny

Chcete-li pomoct vašim vlasovým vlnám udržet tvar, můžete je podpořit krémy na vlny, spreji na vlnité vlasy, vosky, pěnami nebo laky na vlasy. Odborníci preferují krémy a spreje. 

Turban

K údržbě kudrnatých vlasů patří nejenom přípravky, které je nabijí vším, co potřebují, ale také způsob, jakým se k nim chováte. Po sprše byste vlasy například neměli sušit tak, že je třete osuškou. Pokud máte čas, nechte hřívu přirozeně uschnout, případně si udělejte turban a počkejte, až voda sama vsákne do osušky. A když už potřebujete vlasy rychle osušit, sáhněte po fénu nastaveném na nízkou teplotu. Nejlepší fénovou variantou je fén s difuzérem, který vlasy nejvíce chrání před působením škodlivého žáru.

Hřeben, kartáč, ruce

Kudrnaté vlasy ničí i neadekvátní rozčesávání. Požívejte proto hřeben s řídkými zuby nebo kartáč, u kterého jsou trny a kuličky vyrobeny z jedné části. Velmi husté kudrnaté vlasy však stačí rozčesat rukama. Velkou pomůckou, jak zkrotit kadeře, je také pravidelné přistříhávání (každých 4–6 týdnů). 

I muži mají své kudrliny

Kudrnaté vlasy různých délek zdobí také hlavy některých mužů. I když muži k hygieně přistupují pragmatičtěji než ženy a často jim na umytí celého těla stačí cosi s nápisem „2v1“, výše popsaná pravidla platí také pro jejich vlasy.

Nechat komentář