Opalovací prostředky: Jaký je ten pravý pro Vás?

Sluneční brýle, plavky a – opalovací krém, mléko, olej nebo fluid?

Nabídka prostředků na opalování je dnes opravdu široká, pomůžeme Vám s výběrem toho nejlepšího výrobku pro Vaši letní dovolenou!

Ať už jste si letos vybrali jako cíl své dovolené moře nebo zůstáváte v Česku, první, čím byste se měli řídit při výběru opalovacího prostředku, je ochranný faktor. Pokud máte malé děti, máte citlivou pokožku nebo jste světlý typ a snadno se spálíte, vybírejte co nejvyšší ochranný faktor – minimálně SPF 30, pro děti lépe SPF 50+. Ti, co s opalováním nemají problémy, mohou postupně přejít ke krémům s nižším ochranným faktorem. Také myslete na to, že je potřeba se mazat pravidelně, a to i když už je dnes většina prostředků na opalování voděodolná. První aplikace opalovacího prostředku se doporučuje asi 20 minut před pobytem na slunci.

1) Opalovací krémy

Opalovací krémy jsou zpravidla hutnější a je potřeba věnovat vetší úsilí tomu, než krém rozetřete. To Vám ale zajistí službu, kterou u jiného typu prostředku nedostanete – zajistí tak, že si krém natřete opravdu všude. Také se výborně hodí pro ochranu jizev nebo znamének, stačí natřít místo větší vrstvou krému. Vzhledem k tomu, že jsou mastné a hutné, takže jsou ideální pro normální až suchou pleť.

+ Vysoká odolnost
+ Výživa pro pokožku
+ Ideální pro obličej, krk a dekolt
+ Varianty pro suchou, citlivou nebo problematickou pleť

– Delší doba nanášení
– U vyšších SPF někdy zůstane kůže po aplikaci bílá

2) Opalovací oleje
Opalovací oleje si řada lidí oblíbila hlavně kvůli jednoduchosti aplikace, mnohdy bez nutnosti roztírání. V takovém případě ale pozor na to, abyste olej nanesli opravdu všude. Lepší volbou je nastříkat prostředek do dlaní a až potom namazat. Opalovací oleje obecně mívají nižší ochranný faktor a řada z nich podporuje zhnědnutí pokožky.

+ Snadné nanášení
+ Příjemná vůně
+ Hodí se na již opálenou pokožku

– Mastná pokožka
– Mívají nižší ochranný faktor

3) Opalovací mléka
Kombinují v sobě výhody obou předchozích variant, díky čemuž patří mezi nejoblíbenější na trhu. Jsou lehčí, dobře se roztírají a používají se na celé tělo. Na rozdíl od krému nevynaložíte tolik úsilí na rozetření, nemusíte tedy spálenou pokožku, která je citlivá a choulostivá, zbytečně dráždit třením. Na trhu najdete spoustu variant od hydratačních mlék až po omlazující nebo zpevňující. Zakoupit můžete také tónující mléko nebo mléko se složením podporujícím zhnědnutí, abyste proces opalování ještě více urychlili nebo jeho efekt prodloužili.

+ Lepší roztíratelnost
+ Hydratace a výživa pokožky
+ Široká škála opalovacích faktorů

– Rychleji se vypotřebují

Nechat komentář