Odstraňte nejběžnější letní skvrny snadno a rychle

Léto je tu a s ním spousta zábavy, slunečných dnů, koupání, sladkého ovoce, všeobjímající pohody a líného povalování. To poslední, co chcete řešit, jsou jakékoliv problémy, ať jde o letní lásky, komplikace s ubytováním v hotelu, nebo jen skvrny na oblečení. S prvním ani s druhým problémem vám pomoci nemůžeme, ale s nežádoucími skvrnami společně zatočíme snadno. Podívejte se, jak vyzrát na zdánlivě nejzažranější špínu.

Ovoce

Když si budete půjčovat svatební šaty v půjčovně, předem vás upozorní, abyste se vyvarovali malinám, které dokážou na šatech nadělat nevratné škody. Flíčky od malin, borůvek, jahod, třešní a dalšího letního ovoce dovedou pořádně zavařit, ale odstranit je lze. Důležité je co nejdříve potřísněné místo namočit, a když máme v dosahu prací prášek, můžeme skvrnu posypat práškem. Do pračky pak stačí přidat K2r Stop obarvení + odstraňovač skvrn 2 v 1 a vyprat na běžný program. Překvapí vás, že se jeden sáček dokáže tak účinně poprat se skvrnou, kvůli které jste se už už loučili s oblíbeným kusem oblečení. Navíc K2r Stop přináší maximální ochranu před nežádoucím obarvením během praní, čímž se vyvarujete další možné nehodě – obarvení prádla.

Tráva

Ať se šmouhy dostaly z trávy na vaše kalhoty jakkoliv, musí pryč. Poradíte si s nimi hravě, pokud použijete univerzální odstraňovač skvrn Smacchio Tutto Neflek, který si do mnoha domácností našel cestu jako skvělý bojovník se zákeřnými fleky. K jeho použití nepotřebujete žádné kartáčky, obal Nefleku je přímo vybaven speciálním vroubkovaným povrchem. Před praním naneste Smacchio Tutto Neflek na trávou obarvenou látku, s použitím vroubkované části láhve na boku pečlivě třete tak, aby se účinná látka dostala do hloubky skvrny, pak nechte chvíli působit a vyperte jako obvykle.

Pot

Udělaly se vám zažloutlé skvrny na bílém oblečení a nevíte, co teď s nimi? Nejčastěji se dělají na světlých tričkách, blůzách a košilích, objevují se i na podprsence, a zvlášť na bílé vypadají opravdu nehezky. Příčinou jejich vzniku je pot, který v horkých letních dnech na bílé prádlo doslova útočí, zejména v oblasti podpaží. Zbavit se jich můžete s bělicím a desinfekčním odstraňovačem skvrn od Sanytolu, který se používá buď přidáním k pracímu prostředku při praní v pračce, nebo při ručním praní. Bělicí efekt zaručí zářivý výsledek.

Červené víno

Sklenička vína se k letním večerům náramně hodí, ale stačí okamžik nepozornosti a víno z rozlité skleničky si najde cestu až na vaše svršky. K odstranění mapy, kterou na vašem prádle víno vykreslí, můžete vyzkoušet některou z babských rad – polít skvrnu bílým vínem nebo posypat solí – ale pokud chcete mít jistotu, vezměte do ruky Dr. Beckmann roll-on na skvrny a postupujte podle návodu: 1. Ověřte stálobarevnost textilie. 2. Skvrnu podložte čistým suchým kapesníkem a aplikujte přípravek. 3. Navlhčeným hadříkem odstraňte zbytky přípravku. 4. Pokud po čištění zůstanou mapky, vymáchejte ve vodě. 5. Je-li to nutné, postup opakujte. Roll-on je malý, skladný a ideální na cesty, nezapomeňte si ho zabalit na dovolenou.

Omastek

Už se vám také stalo, že jste si s chutí opékali na chatě buřty a chuť vás přešla, když jste si pokapali kraťasy mastným tukem, protože jste si představili, kolik práce dá, dostat ho dolů? Letos si na něm pochutnáte kapka nekapka, protože budete vědět, že na mastné skvrny patří žlučové mýdlo. Možná ho používala už vaše babička, protože věděla, že opravdu skvěle působí. Dnes pořídíte jak tuhé žlučové mýdlo, tak žlučové mýdlo ve spreji. Použití obou je jednoduché a výsledek zaručený!

Krev

I škrábance, odřeniny a drobná poranění k letním měsícům patří, i když se nám to vůbec nelíbí. Stačí pád z kola, neopatrné krájení nebo říznutí o trávu a kapičky krve padají přímo na oblečení či na ubrus. Pokud se vám při pohledu na krev točí hlava, možná je to vidinou toho, jak se budete marně pokoušet krev vyprat. Jednoduše tomu předejdete, když si představíte, že skvrny od krve čistíte pomocí spreje Vanish Oxi Action odstraňovač skvrn před praním. Před nanesením přípravku třete 20 až 30 sekund pod studenou vodou a poté vyperte jako obvykle.

Nechat komentář