Nouzový stav: Nakažených extrémně rychle přibývá, chraňte se!

Od pondělí začal platit nouzový stav. Koronavirus opět mění každodenní fungování rodin i jednotlivců. Počet nakažených i přes veškeré snahy neustále roste, a proto je nezbytné udělat maximum, abychom ochránili své zdraví. Co při překonávání epidemie covid-19 pomůže? Tipy, jak se nejlépe chránit, jsou tu.

Ani změna ministra zdravotnictví dosud nezahýbala s extrémně rychlým nárůstem nakažených. Opatření přibývá, ale nemocných taky. Nezbývá než se chránit, jak nejlépe dovedeme. Přes veškerý odpor, který si veřejnost k nařízením vytvořila, je jejich dodržování stále tím nejlepším základem pro to, abychom tuto krizovou situaci přečkali ve zdraví.

Zásada tří R

Určitě už jste o ní slyšeli, shrnuje první pravidla, kterým jsme se v koronavirové době naučili. Zaprvé R jako ruce, pravidelné mytí či dezinfekce rukou. Druhé R jako roušky neboli zakrývání úst a nosu rouškou či respirátorem. A zatřetí R jako rozestupy.

Pravidelná hygiena rukou

Nejen covid, ale další infekční onemocnění, se přenáší rukama. Proto je zvýšená péče o hygienu v těchto dnech nezbytná. V domácím prostředí umývejte ruce mýdlem a vodou, mimo domov skvěle poslouží antibakteriální gely nebo ubrousky. Pomoci mohou také rukavice, ale pozor, na rukavicích, stejně jako na rukách, mohou bakterie a viry ulpět, proto si ani v rukavicích nesahejte na obličej. Na ageo.cz na vás čeká ohromný výběr dezinfekčních prostředků, které využijete každý den.

Roušky, co je víc

Od prvních po domácku ušitých roušek se hodně změnilo. Sklady ochranných pomůcek se opět zaplnily a přišel i technologický pokrok. Nyní je nabídka podstatně širší, stejně jako schopnost ochránit zdraví. Proto by klasické bavlněné roušky, měly být vystřídány antibakteriálními rouškami s nano membránou, nebo respirátory FFP2, které filtrují 95 % částic, čímž zajišťují opravdu vysoký stupeň ochrany.

Je na čase se izolovat?

Sociální odstup je dalším pravidlem, které může ke zlepšení situace přispět. Nemusí nutně znamenat sociální izolaci, i když omezení kontaktu s okolím v době extrémního nárůstu počtu nakažených je rozhodně na místě. Přes veškeré snahy o dezinfekci nevíte, kdo držel nákupní košík před vámi, a jestli zboží, které si vybíráte, nebylo předtím v ruce někoho, kdo je nyní covid pozitivní. Proto se raději vyhněte místům, kde se nachází větší množství lidí. Nákupy, často mnohem výhodněji, vyřešíte přes internet a bez rizika nákazy.

Nechat komentář