Myčka nádobí a 8 věcí, které vás nenapadlo do ní dát

Do myčky na nádobí patří pouze talíře, hrnce, hrnky, příbory a skleničky. Opravdu? Pokud jste si tohle dosud mysleli, rozhodně byste měli vědět, že to není tak docela pravda. Vaše myčka nádobí za vás zvládne spoustu další práce. Naše tipy vám otevřou zcela nové obzory, a hlavně ušetří spoustu času a práce. Jdeme na to…

Pokud myčku nádobí nevlastníte, možná právě teď padne několik dalších argumentů, proč si myčku pořídit. Staromilci, kteří si rádi pravidelně máchají ruce v saponátu, prominou, ale fakt, že ti, kdo jednou myčku mají, už si život bez ní nedokážou představit, mluví za vše. A to možná ani netuší, že je skvělá i v na očistu dalších věcí mimo nádobí.

1. Hygienické a kosmetické potřeby

Všimli jste si, kolik prachu, usazenin a zbytků mýdla a pasty na zuby se dokáže nachytat do koupelnových doplňků? Nemusíte je pulírovat každý zvlášť, vezměte kelímky na čištění zubů, kartáče, hřebeny, kosmetické štětce, mýdlenku a organizéry na doplňky a šup s nimi do myčky nádobí. Můžete přidat i kartáčky na zuby, všechno perfektně vyčistí a desinfikuje.

2. Úklidové pomůcky

Je skvělé, že dbáte na pravidelný úklid, ale i v úklidových pomůckách se může držet mnoho bakterií. Například kuchyňská houbička údajně může obsahovat až dvacet milionů bakterií, se kterými rozhodně nechcete mít nic společného. Takže šup s houbičkou do myčky nádobí, bude zase jako nová. Přidat můžete i další úklidové pomůcky, jako je mop, smetáček a lopatka, koště bez násady apod.

3. Nářadí

Bez práce nejsou koláče, to je známá věc. I to, že práce šlechtí, ale že po fyzické práci následuje další dřina s úklidem a čištěním nářadí, o tom už rčení mlčí, přestože je to také nezbytná část díla. Nechávat nástroje špinavé? Ne, dejte je do myčky! Šroubovák, kladivo, různé klíče a další nářadí, bude zářit čistotou a bude skvěle připravené pro další použití.

4. Zelenina a ovoce

Zbavit se bakterií z ovoce a zeleniny, nebo omytí většího množství brambor, nikdy nebylo snazší, stačí je dát do myčky nádobí. Pozor, pokud myjete potraviny, nedávejte do myčky mycí prostředek.

5. Filtry digestoře

Nesnášíte omývání digestoře, protože mastnota z nich vůbec nechce dolů? Nechte myčku, ať udělá všechnu práci za vás, prostě dejte odnímatelné  filtry digestoře do myčky a spusťte obvyklý mycí program. Stejně dobře zapůsobí i na vyjímatelné a omyvatelné části vysavače. Budou čisté, desinfikované a připravené k dalšímu použití, aniž byste se nadřeli při jejich drhnutí.

6. Vyjímatelné části lednice

Omývat lednici je nezbytné, a to nejen proto, že lednice pak lépe vypadá, ale zejména proto, že je to jednoznačně zdraví prospěšné, chráníte tím trvanlivost potravin i vlastní zdraví. Pokud se vám do čištění moc nechce, usnadněte si práci tím, že části, které se vám vejdou do myčky, dáte do myčky a zbytek umyjete ručně.

7. Plastové hračky

Je až neuvěřitelné, jak snadno dokážou děti ušpinit nejen sebe, ale i věci okolo sebe včetně hraček. Hračky z tvrdého plastu také můžete dát do myčky, plyšové hračky do pračky a zase máte na chvíli čisto.

8. Obojky a vodítka

Hračky můžete vyčistit i svému čtyřnohému mazlíčkovi, pejskům i kočičkám budou plastové a silikonové hračky opět zářit novotou. Až je budete mýt, vložte do myčky i obojky a vodítka, těm vyčištění také prospěje.

Do myčky nádobí rozhodně nedávejte věci ze dřeva, porcelán a sklo zdobené zlatem či kovem, ale ani nože, protože se vysokou teplotou tupí.

Nechat komentář