Koronavirus: Připravte se na druhou vlnu

Obavy z opakování pandemie Covid-19 jsou stále na místě. Ani odborníci nevylučují možnou druhou vlnu šíření nákazy koronaviru.  Vezměte si ponaučení z krizových momentů posledních měsíců a buďte připraveni. Co si pořídit a jak se vybavit, abyste byli co nejlépe chráněni, pokud se koronavirus opět začne nekontrolovaně šířit? Odpovíme v následujícím článku.

Každý by nejraději zavřel oči a strach a nejistotu uplynulých měsíců vymazal z paměti. Koronavirus, nákaza, která se dotkla všech a na dlouhou dobu zastavila každodenní život, na který byli všichni zvyklí, ještě stále není zcela pod kontrolou. Vědci stále hledají spolehlivou vakcínu proti Covid-19 a obavy z podzimní druhé vlny jsou na místě.

Vzpomeňte si, jak vypadala situace v únoru. Nedostatek informací, vykoupené ochranné pomůcky, po antibakteriálních mýdlech a gelech se slehla zem. Zboží nebylo dostupné ani v obchodech, ani u dodavatelů, proto mnoho lidí začalo vyrábět vlastní dezinfekční přípravky a šít látkové roušky.

Taková byla situace, a teď je na vás, zda dopustíte, aby se v případě druhé vlny koronaviru opakovala. Nenechte nic náhodě. Nečekejte, až budou regály zase prázdné. Buďte připraveni. Právě teď je nejlepší čas doplnit zásoby, které, pokud koronavirus opět uhodí, budou znovu nedostatkové.

Co by vám rozhodně nemělo doma chybět?

Roušky a respirátory

Respirátor chrání vás, zatímco rouškou chráníte především okolí, rozhodně se vyplatí mít v domácí lékárně obojí. Roušku, jednorázovou nebo textilní, je vhodné nosit i v případě běžného nachlazení, chřipky apod., protože zamezuje šíření kapénkové infekce vzduchem.

Antibakteriální gely a mýdla

Mytí a dezinfekce rukou zůstane na žebříčku ochranných mechanizmů proti nákaze na předních příčkách. Pravidelným mytím či dezinfekcí rukou zabráníte až 80 % všech infekčních onemocnění, a to je číslo, které stojí za to si zapamatovat i v době, kdy nehrozí žádný koronavirus.

Dezinfekční prostředky

Protože na kovových a plastových površích přežívá koronavirus i několik dní, je třeba se vybavit i dezinfekčními prostředky pro úklid domácnosti, auta a předmětů, které denně používáte. Rozhodně nic nezkazíte, když budete tato místa a předměty, kliky, mobil, klíče, brýle atd., dezinfikovat pravidelně.

Ochranné pomůcky

Nejen roušky a respirátory se rychle staly naprosto nedostatkovým zbožím, i rukavice a další ochranné prostředky z hodiny na hodinu zmizely z regálů i stránek internetových obchodů. Nenechte nikoho, aby vše vykoupil, aniž by vám a dalším kupujícím něco nechal.

Není třeba panikařit, ale rozhodně je dobré nenechat nic náhodě. Nespoléhejte se na to, že ochranné pomůcky zajistí někdo jiný. Právě teď máte nejlepší příležitost se na další vlnu šíření koronaviru připravit, neváhejte ji využít.

 

Nechat komentář