Koronavirus: ČR hlásí rekordní přírůstky nakažených. Víte, jak se bránit?

Noční můra mnohých z nás, druhá vlna covid-19, přišla s nebývalou silou. Každodenně uveřejňované počty lidí pozitivních na koronavirus rostou a zlepšení je v nedohlednu. Jak se dostat z koronavirového kolotoče, již neví ani epidemiologové. Nezbývá, než začít brát veškerá opatření vážně a začít se bránit. Proto pro vás máme, výčet nejlepších způsobů ochrany vašeho zdraví.

V průběhu léta dali všichni rádi zapomenout na koronavirus a starosti s ním spojené. Byla úleva odložit roušky a považovat celou pandemii covid-19 za ukončenou. S podzimem však v plné síle udeřila obávaná druhá vlna a teď nezbývá, než se s ní vypořádat a co nejlépe se začít bránit.

Ministerstvo zdravotnictví i epidemiologové kladou důraz na dodržování takzvaných tří R, tedy rouška, ruce, rozestupy. Budou tato 3 R stačit? Něco takového zatím není vůbec jisté. To, že by znovu mělo dojít k sociální izolaci, zavírání pracovišť nebo hranic, zatím všichni popírají, ale pokud se bude stav nadále zhoršovat, mohou se mnohá opatření z jara vrátit.

A co teď?

V tuto chvíli nezbývá než se držet nařízení, která přicházejí shora. Nemusíte však u nich zůstávat, můžete udělat i něco navíc. Mějte dostatek kvalitních ochranných pomůcek a pravidelně je vyměňujte. Lidé opět začínají nakupovat roušky a dezinfekci ve velkém, a proto by mohlo opakovaně dojít k jejich nedostatku. Neotálejte tedy s jejich pořízením. Roušky, respirátory a další ochranné pomůcky, máte teď skvělou příležitost nakoupit v dostatečném množství.

Fakt, že je s námi koronavirus již řadu měsíců, přinesl i technologický pokrok. Mezi pokrokové ochranné pomůcky patří například antibakteriální roušky s nano membránou. Jsou totiž mnohem lepší než klasické látkové roušky, není třeba je prát, ani vyvářet, čistí se ve vlažné vodě. I díky tomu je jejich používání mnohem snazší a lepší, o vyšší schopnosti filtrace ani nemluvě.

Proč stále dezinfikovat

Používání dezinfekce zůstává nejlepším způsobem, jak se proti virům i bakteriím bránit. Mnoha věcí se dotýkáte nevědomě, mnohých i vědomě. A cesta z povrchů na ruce, z rukou na obličej a dále do organismu se v době ohrožené covidem-19 zdá neuvěřitelně krátká. Proto je dobré věnovat maximální pozornost dezinfekci rukou. Přispět můžete i pravidelným dezinfikováním povrchů, se kterými přicházíte často do kontaktu.

Bezpečnost na prvním místě

Právě teď přichází významná příležitost postavit zdraví na první místo v žebříčku hodnot. Víte, jak se chránit i jaká opatření dodržovat. Nezapomínejte na dostatečné odstupy, nikdy nevíte, jaký je zdravotní stav osoby, která stojí bezprostředně vedle vás, pokud ji skutečně neznáte. Vyhýbejte se místům, kde je větší množství lidí. Dejte přednost nákupům přes internet, který umožňuje omezení kontaktů s řadou cizích lidí.

Nechat komentář