Jar a 10 způsobů, jak ho využít, o kterých jste nevěděli

Stojí vedle kuchyňského dřezu a mytí nádobí si bez něj nedokážete představit, řeč je o prostředku na nádobí, bez kterého by dostat mastnotu z hrnců a pánví ani nešlo. Ale dokáže toho mnohem víc. Deset senzačních vychytávek, o kterých jste ani netušili, je tu. Odteď už nebudete říkat, že Jar je na mytí nádobí, jeho využití je mnohem různorodější.

Často se stane, že potřebujete nějaký čisticí prostředek, ale žádný zrovna nemáte po ruce. V takovém případě, může být Jar, nebo jiný saponát na nádobí, skvělým řešením, jak si s problémem poradit. Prostředky na nádobí mají totiž široké využití napříč celou domácností a mohou vám ušetřit nemalé částky.

Dokonale umytá okna

Na okna a skla je jarová voda jako dělaná. Použijte ji na omytí skel i rámů, viditelně prokouknou. Úplně postačí jedna nebo dvě kapky do teplé vody. Dobře, tenhle trik jste možná znali, ale je tak skvělý, že by byla škoda ho nepřipomenout.

Zamlžené brýle

Věděli jste, že brýlová skla skvěle vyčistíte od mastných skvrn, otisků prstů a nečistot s pomocí vody a prostředku na nádobí? Věděli? Pak pro vás máme ještě jeden trik, díky Jaru zamezíte zamlžení brýlí při přechodu z tepla do zimy, které tak dobře znají všichni, kdo brýle každodenně nosí. Do umyvadla napusťte teplou vodu a kápněte do ní trochu mycího prostředku. Brýle do vody na chvíli ponořte, pak dejte trochu saponátu přímo na skla a rozetřete prstem, ještě je nechte chvilku ve vodě, nakonec opláchněte brýle proudem vody a nechte oschnout.

Zbytky lepidla z etiket a samolepek

Zbavit se lepidla po strhnutí nálepky nebo etikety je úplně jednoduché, když vezmete navlhčenou houbičku a prostředek na nádobí. Lepidlo dostanete pryč raz dva.

Mravenčí cestičky

Zbavit se mravenců může být pěkný oříšek. Mravenci si vytvářejí pachové cestičky, po kterých pak běhají jako po dálnici. Překazte jim výpravu do vašeho domu, nebo kamkoli jinam, kde nemají co dělat. Polijte mravenčí cestičku vroucí vodou, očistěte místo prostředkem na nádobí a dobře opláchněte. Cestička zmizí a mravenci s ní.

Mastné skvrny na textiliích

Chvilka nepozornosti a masná skvrna se dostane na oblečení, ani nevíte jak. Nezoufejte, vaše záchrana stojí hned vedle kuchyňského dřezu. Na skvrnu naneste kapku saponátu a oděv vyperte. Jednodušší už to být nemůže.

Čištění hřebenů a kartáčů a štětců na make-up

Často se dočtete, že štětce na make-up máte čistit mýdlem, ale to je omyl, mýdlo nemá tak silné odmašťovací účinky, aby štětce umylo dokonale. Příště vezměte do ruky Jar, nebo Pur a uvidíte ten rozdíl. Spolu se štětci můžete mycím prostředkem skvěle vyčistit i hřebeny a kartáče, budete se divit, jak prokouknou.

Chladivý polštářek

Chladicí polštářky jsou běžně dostání v lékárnách, ale ve chvíli, kdy je potřebujete, se může lékárna zdát nedosažitelně daleko. Ušetřete si cestu i trápení a vyrobte si chladivý polštářek sami. Do uzavíratelného sáčku přelijte dostatečné množství prostředku na mytí nádobí např. Cink, nechte pár hodin v mrazničce a váš chladivý zachránce je na světě.

Čištění venkovního nábytku

Vrátit venkovnímu nábytku zašlou slávu, aby vám zase po zimně dělal parádu a dobře sloužil celou sezonu? Úplně bez problémů. Protože tuhle práci budete dělat venku, zvolte raději ekologický mycí prostředek, dále vám postačí houbička, hadice a trocha snahy. Tímto způsobem snadno očistíte i zahradní náčiní.

Mazadlo do dveří a oken

Pokud vás, ženy, už přestalo bavit přemlouvat manžely, aby promazali skřípající panty dveří a oken, pusťte se do toho samy, nebo mu poraďte, protože to muži milují, že stačí kapka saponátu a je po problému.

Domácí bublifuk

Zkuste dětem vyrobit vlastní bublifuk. Výroba je jednoduchá a do jeho přípravy můžete děti zapojit. Jak na to? Smíchejte tři díly jaru s 10 díly destilované vody a jedním dílem glycerinu a užijte si bublinovou party, bude stát za to.

Nechat komentář