Jak zajistit, aby rtěnka vydržela i ten nejvášnivější polibek?

 O tipy, jak zařídit, aby rtěnka držela na rtech jako přibitá, se podělila vizážistka Lica Arabadzi.

 

  1. Příprava rtů

Rty potřebují dobrou přípravu. Potřebují se zbavit suchých částí i staré kůže. Toho docílíme peelingem. A pokud zrovna nemáme žádný po ruce, můžeme smíchat med s krystalovým cukrem a kartáčkem na zuby touto směsí promasírovat rty.

 

  1. Balzám na rty

Na krásně hladké a čisté rty můžeme nanést balzám. Ten kromě jiného zabrání rozpíjení do malých vrásek kolem rtů. Necháme jej krátce působit a pak setřeme tamponkem. I když setřený, zůstane ve rtech a bude působit během celého líčení.

 

  1. Konturovací tužka

konturovací tužkou na rty stejného nebo velice podobného odstínu, jaký má naše rtěnka, precizně vykreslíme hranice rtů, přičemž nezapomeneme ani na koutky a srdíčko horního rtu. Pak zaneseme konturovací tužkou celé rty. Ty poté vtiskneme do papírového ubrousku, abychom odstranily zbytečný nános a celou proceduru s tužkou i se závěrečným vtisknutím zopakujeme ještě jednou.

 

  1. Rtěnka

Přicházíme k epicentru – nanášení rtěnky. Začínáme od středu směrem k okrajům. Rtěnku se snažíme nanést ještě precizněji než konturovací tužku. Nezapomínáme na koutky a střed horního rtu. Po nanesení rtěnky rty vtiskneme do ubrousku, jako v případě konturovací tužky a proceduru i s vtisknutím opakujeme ještě jednou. Na konci do ubrousku pořádně otiskneme rtěnku i na vnitřní straně rtů, aby se nedostala na zuby.

 

  1. Pudr

Následně oddělíme jednu vrstvu ubrousku, přitiskneme na rty a přes ní štětcem naneseme jemnou vrstvu pudru, který rtěnku zafixuje.

 

  1. Fixatér

Chceme-li výdrž rtěnky prodloužit, můžeme ve finále celého rituálu na rty nanést vrstvu fixatéru. Kromě toho, že prodlouží trvanlivost rtěnky, zabrání také jejím obtiskům. Ale pozor, fixatéry rty dost vysušují, a proto nejsou vhodné pro každou ženu a na každodenní používání.

 

  1. Dlouhotrvající rtěnka

Máme-li hrozně málo času, pak můžeme zkusit rtěnky, které garantují několikahodinovou trvanlivost. Možností je zkrátka mnoho a záleží jen na vás, kterou cestou se vydáte. Dokonalost se buduje pomalu. Postupným hledáním.

Nechat komentář