Jak vybělit dlaždičky a spáry v obkladu

Toužíte po tom, aby obklady ve vaší kuchyni a koupelně vypadaly jako kdysi, když byly nové? Největší problém není v obkladech samotných, ale ve spárách mezi dlaždičkami, které časem zešednou, zanesou se špínou a běžným čištěním nejdou vybělit. Tak to ale nemusí zůstat napořád, zjistili jsme pro vás, jak je vyčistit, aby zase zářily jako dřív.

Začněte čištěním spár v obkladu

Když marně vzpomínáte, jak krásná byla vaše koupelna po rekonstrukci a přemýšlíte, kde jsou ty časy, je nejvyšší čas pustit se do díla a postarat se o to, aby se dojmy ze zářivé čistoty vrátily.

Zní to jako šílená dřina, ale naštěstí máte hned několik možností, jak se jednoduše špíny ve spárách zbavit. První po čem sáhnout je Real Chlorax Gel dezinfekční a bělicí prostředek. Odstraňuje zápach, mastnotu, odolnou špínu, usazeniny a další druhy nečistot jak z dlažby a obkladů, tak ze spár.

Pokud vám z ničeho nic došla trpělivost a rozhodli jste se z minuty na minutu, že se do čištění pustíte, můžete si vyrobit čisticí prostředek z toho, co máte doma. V takovém případě se poohlédněte po octu, ideálně bílém, citronu a jedlé sodě. Ty pak v poměru 1/4 šálku octa, 1/3 šálku citronové šťávy, 1/2 šálku jedlá sody smíchejte se 7 šálky vody. Vzniklý čisticí prostředek naneste na spáry a vyčistěte starým zubním kartáčkem. Spáry prokouknou během chvilky.

Variantou na domácí čistič může být také použití 1/4 šálku bělidla a 3/4 šálku jedlé sody. Vzniklou pastu naneste na spáry v dlažbě, nechte 5 až 10 minut působit a poté pomocí kartáče, nebo starého zubního kartáčku vyčistěte a vlhkým hadrem setřete.

Dotáhněte to do dokonalosti

Vyčistěním spár koupelna, či kuchyň hodně prokoukly, tak se pusťte do zbytku, ať výsledek stojí za to. Do koupelny si vezměte k ruce Dezinfex Čistič koupelny universal sprej, který si rychle a bez námahy poradí se všemi nečistotami a skvrnami od mýdla a vodního kamene na nejrůznějších koupelnových površích. Stačí už jen naleštit zrcadlo a vytřít podlahu, například prostředkem Sidolux Expert na mytí linolea a dlažby, a těšit se z dokonalého výsledku.

Dotáhnout kuchyň možná bude o trochu větší oříšek, ale poradíte si i s ní. Sporák, dřez a skřínky skvěle vyčistíte pomocí Cink Čistič kuchyně universal sprej. Chvíle úsilí se vyplatila, teď máte hotovo a vše září perfektní čistotou.

Nechat komentář