Jak správně pečovat o myčku?

Jak vyčistit myčku? Osvojte si tři jednoduché kroky!
Ačkoli by se mohlo zdát, že myčka se během každého mycího cyklu dostatečně umyje sama a už o ni není potřeba dále pečovat, opak je pravdou. Pozlobit dokáže tvrdá voda i zbytky jídel ve filtru. Díky správné péči bude nádobí nejen čistější, ale navíc i ušetříte na energiích a myčka vám vydrží déle. Jak tedy správně o myčku pečovat?

1) Vyčistěte filtr
Zhruba jednou za 14 dní je potřeba vyčistit filtr. Ten z myčky vyndáme a opláchneme pod vodou, důležité je odstranit zbytky jídel, pecky například z citronu a případné další nečistoty, třeba uvolněné nálepky z nádobí. Vlhkým hadrem můžete také omýt těsnění dvířek a rameno rozstřikovací trysky.

2) Dočista do čista
Jednou za asi dva měsíce je dobré použít čistič myčky, který odstraní všechny nečistoty i z míst, kam se hadrem nedostanete. Čističe se prodávají buď v plastové nádobě, kterou dnem vzhůru umístíte do spodního koše a myčku necháte běžet naprázdno. Nebo se zkuste poohlédnout po čisticích tabletách, které můžete použít spolu s mytím nádobí. Takový čistič vám ušetří nejen čas, ale hlavně peníze za každý navíc spuštěný cyklus.

3) Používejte správné výrobky
Podle informací výrobců prostředků do myčky se nejvíc lidí přiklání k používání tablet. U nich doporučujeme nespoléhat se na obsah soli v tabletách a sůl přidávat do myčky i granulovanou. Sůl totiž nezměkčuje přímo vodu, ale regeneruje pryskyřicové kuličky, které jsou umístěné přímo v myčce a zajišťují změkčení vody. Tablety all in one rozpustí sůl ve vodě, ale neaktivují změkčovač vody, proto nemůže být dosaženo optimální výsledků. Tablety také nejsou kompatibilní se všemi mycími programy, nesprávná volba programu způsobí, že se rozpustí příliš pomalu nebo naopak rychle. Pokud chcete mít záruku dokonalého výsledku, zkuste začít používat prášek do myčky.

Chtěli byste vyhrát špičkovou myčku Bosch?
Nakupte od 1. do 31. 7. 2018 výrobky vybraných značek nad 499 Kč a zařaďte se do soutěže o špičkové spotřebiče značky Bosch včetně instalace a 5x balíček drogerie na celý rok!

Nechat komentář