Jak ošetřit barvené vlasy, aby neztrácely na kráse?

Aby barvená hříva vydržela krásná co nejdéle, je třeba o ni náležitě pečovat.

Ke změně barvy vlasů vás může vést mnoho okolností. Možná jste se právě rozešla s přítelem nebo vás jednoduše předchozí barva omrzela. To pak pospícháte ke kadeřníkovi, aby vám s vlasy něco udělal. Návštěvou salonu to však nekončí.

Než půjdete ke kadeřníkovi

Pro úspěšné barvení je nezbytné, aby pigmenty vámi zvolené barvy pronikly až k vnitřní kůře vlasu. Vysoké pH a peroxidy, které jsou obsaženy v barvě, pak rozšíří vlasovou pórovitou strukturu a umožní tak snadnější vstřebání pigmentu.

S tím se ale bohužel pojí i špatná stránka barvení vlasů. Vysoké pH a peroxidy narušují přirozenou vnější ochrannou vrstvu vlasu. Barva se pak snadněji vymývá a bledne. Povrch vlasu vypadá matně a nezdravě, což následně vede k lámavým vlasům a roztřepeným konečkům. Správnou péčí tomu však můžete předejít.

3 kroky k udržení barvy

1. Mytí

Spousta žen má po návštěvě kadeřníka skvělý pocit lehkých vlasů. Večer už vám ale vlasy mohou začít připadat mastné a těžké. I přesto je potřeba vydržet a vlasy si po obarvení neumýt dříve než za 48 hodin, jinak by se narušila stabilizace barvy. Je důležité použít správný šampón, který je přímo určený na barvené vlasy. Vyhněte se těm s peelingovým efektem a také šampónům proti lupům. Ty obsahují složky, které doslova žerou barvu.

NÁŠ TIP: Syoss SalonPlex šampon pro barvené vlasy

2. Ošetření kondicionérem

Po umytí šampónem je nutné narušené vlasy ošetřit kondicionérem. Můžete zvolit klasický smývatelný nebo ten bezoplachový, který je většinou ve formě spreje. I kondicionér používejte takový, který je přímo určený na barvené vlasy. Kondicionér pro barvené vlasy totiž vytváří ochranný film kolem porézní oblasti vlasu a zabraňuje tak ztrátě barvy.

NÁŠ TIP: Schwarzkopf Color Expert kondicionér pro barvené vlasy 

3. Výživa

Jednou za čas byste měla aplikovat také masku na vlasy, kterou necháte chvíli působit a dodáte tak vlasům potřebné oleje a výživu. Nezapomínejte ani na olejíček proti roztřepeným konečkům a na ochranu při tepelné úpravě, jako je fénování nebo žehlení vlasů. Přípravky by neměly obsahovat alkohol. Ten totiž stahuje z vlasů barevný pigment, takže byste kadeřníka navštěvovala častěji, než byste chtěla.

NÁŠ TIP: Gliss Kur Elixír s oleji Ultimate Color

Pár rad na závěr

·       Pro styling vlasů používejte produkty, které mají UV filtr, a vyvarujte se těch s alkoholem. Došlo by k vyšisování a vysušení vlasů.

·       Pokud nosíte blond, příliš se nepotápějte v chlorovaných bazénech. Odbarvené vlasy by mohly chytnout zelený nádech. Chlór navíc celkově vysušuje. Chytrým tipem je, namočit vlasy nejprve nechlorovanou vodou a až pak se jít koupat do bazénu. Vlasy už budou „nacuclé“ a nebudou mít potřebu absorbovat ještě chlór.

·       V letních měsících nebude na škodu, chránit vlasy pokrývkou hlavy. Co takhle stylová kšiltovka nebo elegantní klobouk?

 

 

 

Nechat komentář