Dezinfekce, ochrání vás před koronavirem?

Dezinfekce, dezinfekce, dezinfekce… Spolu s mytím rukou a nošením roušek a respirátorů nejčastěji skloňovaná metoda prevence proti šíření Covid-19, ale i dalším nemocem. Její pravidelným používáním chráníte sebe i své okolí, proč je právě teď tak důležitá? Používáte ji správně? Tipy na to, jak si udržet bezpečný domov a ochránit se před koronavirem.

Co je účelem dezinfekce? Zničit všechny bakterie a viry na površích tak, aby se infekce nemohla dále šířit. Všichni už jste několikrát slyšeli, že se Covid-19 šíří kapénkovou infekcí, proto je v současnosti povinné nosit na veřejnosti roušky. Ale dezinfekcí prostor, ve kterých se pohybujete a věcí kterých se dotýkáte včetně rukou, kterými se dotýkáte, můžete ještě více přispět k zastavení šíření virové nákazy.

Dezinfekční prostředky

Dostupnost dezinfekčních prostředků je za současné situace omezená, ale stále je k dispozici například Savo Original, skvělý desinfekční prostředek, který spolehlivě likviduje bakterie, viry, řasy a houby, takže zanechává vše hygienicky čisté. Nikdy nepoužívejte tyto prostředky k desinfekci pokožky. Jsou určeny pouze k desinfekci povrchů a je nutné je používat dle instrukcí na etiketě. Při práci s desinfekčními prostředky nezapomeňte na ochranné rukavice.

Co a kde čistit

Dbejte na pravidelné umývání podlah a povrchů, kterých se dotýkáte rukama, takže kliky, vypínače, vchodové dveře, tlačítka ve výtahu, klíče, ale i vaše mobilní telefony. Sami můžete sledovat, čeho všeho se nevědomky venku a po příchodu domů dotýkáte, než si umyjete ruce, a následně se pokusit tyto návyky minimalizovat. Dezinfekci nejfrekventovanějších míst provádějte alespoň jednou denně.

Čtěte také: Předcházejte infekcím správným mytím rukou

Domácí dezinfekce na ruce

Přípravky na desinfekci rukou, antibakteriální gely a podobné, jsou dlouhodobě nedostupné, ale můžete si je sami vyrobit.

Návod na výrobu dezinfekčního spreje na ruce:

  • Lahvička s rozprašovačem
  • 100% alkohol

Lahvičku s rozprašovačem naplňte ze dvou třetin alkoholem a dolijte vodou, používejte kdykoli uznáte za vhodné. Postříkejte ruce tak, abyste cítili, že jsou celé mokré, a nechte zaschnout. Máte-li doma malou lahvičku, naplňte i ji, můžete ji vzít kamkoliv s sebou.

Držte se čtyř základních pravidel
  1. Udržujte odstup
  2. Myjte si ruce
  3. Nedotýkejte se obličeje
  4. Noste roušku

Přejeme vám pevné zdraví!

Nechat komentář