Covid-19: Lze zabránit druhé vlně nákazy?

Přibývající počet případů lidí pozitivních na koronavirus je alarmující. Na začátku léta si všichni oddychli a s chutí odložili roušky. Nynější zhoršující se situace vyvolává nové otázky, jak se chránit, jak bojovat s neviditelným protivníkem, který může být kdekoli okolo vás, aniž byste o něm věděli? Nepodléhejte panice a udělejte maximum pro to, aby druhá vlna covid-19 nezaplavila i vás.

Vývoj vakcíny proti covid-19 nabírá obrátky. Na všemi očekávaných vakcínách pracuje mnoho světových laboratoří, dosud je však k dispozici nemáme, proto se musíme chránit, jak nejlépe to jde.

Čím začít

Vzpomeňte si na opatření z jara a nechte se jimi inspirovat. Pokud to jen trochu jde, vyhýbejte se místům s vyšší koncentrací osob. Ať vás výprodeje v nákupních centrech lákají sebevíc, postavte své zdraví na první místo. Raději se přesuňte do online prostředí. Nakupování přes internet je v době nekontrolovatelného šíření viru jednoznačně nejlepší volba. Navíc máte mnohem větší výběr a nákup můžete vybírat neomezenou dobu. Nebude vám za zády pochodovat nervózní prodavačka, v klidu si porovnáte ceny a radost z nákupu budete mít o to větší.

Stop druhé vlně covid-19

Pokud se dostanete do míst, kde se vyskytuje větší množství lidí, vytáhněte respirátor, nebo aspoň roušku a nasaďte si je. Ano, povinnost to není, a v horkých dnech to opravdu nemusí být příjemné, ale pokud to jde, neváhejte si ústa a nos zakrýt.

Totéž platí o dezinfekci. Její používání není povinné, ale dezinfekční přípravky jsou stále k dispozici u vstupu do restaurací, prodejen atd. Mnoha předmětů, madel, věcí se dotýkáte, aniž byste vnímali riziko, které přináší. Proto nezapomínejte ani na nošení vlastních dezinfekčních přípravků na ruce.

Pomoc, která se vyplatí

Myslete i na své okolí. Například pravidelnou dezinfekcí povrchů, kterou snadno provedete dezinfekčními ubrousky, nebo jinými dezinfekčními prostředky, uděláte velkou službu nejen sami sobě, ale i dalším lidem. Čím méně příležitostí k tomu, abyste se vy, nebo někdo ve vaší blízkosti, setkali s virem covid-19, tím větší šance na zdraví a bezpečí vás i vašich blízkých.

Nechat komentář