Chystáte se na dovolenou? Pozor na nebezpečné slunce

Balíte na dovolenou? Nezapomeňte na to nejdůležitější!

“Dvoje bikiny, sluneční brýle, sukně, trička,” kontroluje studentka Jana Lamačová obsah svého kufru sbaleného na dovolenou. Co jí v něm však pro bezstarostný týden u moře chybí? Kvalitní opalovací krém!

Ať už plánujete odjet na letní dovolenou k moři jako Jana, nebo ji strávit v tuzemsku, nepodceňujte ochranu pokožky kvalitními přípravky na opalování. Statistiky jsou bohužel neúprosné a riziko závažných kožních onemocnění hrozí i těm, kteří opalují bez problémů, a tak bez potřebné UV ochrany raději na sluníčko vůbec nechoďte. Obzvláště při prvních dnech dovolené byste měli používat ochranný faktor na tělo alespoň 30 a na obličej raději 50.

Pokud jste uposlechli naší rady a jdete si s sebou nachystat staré zásoby opalovacích krémů z loňska, zpozorněte. Stejně jako potraviny, i kosmetika má svoji dobu trvanlivosti. V případě opalovacích krémů a olejů je doba expirace nejčastěji udávána v měsících od chvíle jejich otevření. Po této době nejen že přestává být účinný ochranný faktor, prošlá kosmetika vám navíc může způsobit nepříjmenou kožní reakci. Krém, který s vámi strávil 14 dní u moře na přímém slunci, si s sebou tedy na dovolenou rozhodně neberte a rovnou jej vyhoďte.

Pozor na loňský opalovací krém si dejte hlavně v případě citlivé dětské pokožky. Dětem kupujte zásadně nové přípravky s ochranným faktorem 50. Ideálně takové, které jsou určeny přímo pro děti a obsahují fyzikální (minerální) filtr, který je naprosto neškodný, nezatěžuje pleť chemickými látkami a hodí se pro citlivou dětskou pokožku, případně i pro dospělé s kožními ekzémy či alergiemi.

Kvalitní opalovací krémy vašich oblíbených značek a nebo například balzámy na rty s UV faktorem najdete na www.ageo.cz a to za ceny až o 60 % levnější než v kamenném obchodě. Najdete zde přes 35.000 produktů skladem za bezkonkurenční ceny a zboží Vám bude doručeno do druhého pracovního dne kamkoli v ČR až ke dveřím. Při objednávce už nad 1500 Kč je doprava zdarma.

Připravte se na slunečné dny včas a chraňte svou pokožku před nebezpečným UV zářením!

 

 

Nechat komentář