Abeceda make-upu na léto

Během léta snad žádná žena neschovává dobrovolně svou pleť pod vrstvou tězkého krycího make-upu. Naopak jsme si všechny oblíbily lehké BB krémy, které v sobě spojují hydratační schopnosti denního krému krytí lehkého make-upu, sjednocují tón pleti a chrání ji před slunečními paprsky.

S narůstajícími požadavky na BB krémy pro problematickou nebo třeba stárnoucí pleť se ale vynořily i další typy, CC a dokonce i DD krémy. Který bude nejvhodnější právě pro vaši pleť a jak se ve zkratkách vyznat? Označení těchto krémů není jen tak. Každý z nich umí něco jiného a hodí se pro jinou příležitost.

1. Největší kosmetický hit poslední doby, BB krém (Blemish Balm)

Když přišel přípravek, který zvládne sám zastat hydratační krém, ochranný krém, make-up, pudr, rozjasňovač i korektor, nikoho nepřekvapilo, že se s něho stal bestseller takřka ze dne na den. BB krém v jediném kroku  jediném kroku sjednocuje, tónuje, maskuje, hydratuje, rozjasňuje a chrání pleť. Maskují drobné nedokonalosti pleti, jako jsou nejednotný tón, začervenání, rozšířené póry a samozřejmě pupínky. Jedná se tedy o lehký tónovací krém, hydratuje pokožku až po 24 hodin a díky ochrannému faktoru chrání pleť před negativními důsledky slunečního záření. Pleť působí mnohem přirozeněji, než když použijete klasický make-up.

BB krémy mají nekonečně dlouhý seznam použití. Nanáší se na vyčištěnou pleť buď samostatně, nebo třeba jako sjednocující báze pod make-up. Pokud máte mastnější pleť, nezapomeňte po nanesení BB krému použít pudr.

+ Tónuje, hydratuje a chrání pleť
+ Ideální pro mladou pleť
+ Nepostradatelný pomocník na léto

– Některé BB krémy obsahují silikony, proto pozor u mastné pleti
– Pokud používáte BB krém po celý rok, pro letní měsíce je potřeba kvůli opálení přikoupit tmavší odstín

2. BB krém s přidanou hodnotou, to je CC krém (Color Control)
Po boomu BB krémů se rozšířila nabídka o takzvané CC krémy, které už nejsou tolik univerzální a reagují na požadavky zákaznic, kterým klasické BB krémy tolik nevyhovují. Zásadní rozdíl je v poměrech složení: CC krém obsahuje poměrově více rozjasňujícího pigmentu, nezaměřuje se jen na krytí nedostatků, ale díky obsahu vitaminů, minerálů a zklidňujících složek se snaží bojovat i s příčinami vzniku některých potíží, např. červených žilek. Obecně jsou BB krémy vhodnější pro dívky a mladé ženy, které řeší pouze drobné chybičky na pleti. Hlavním cílem CC krémů je pak korekce nedokonalosti pleti (akné, mastná nebo zralá pleť trpící zarudnutím, pigmentovými skvrnami, černými tečkami nebo prvními vráskami). Pořád ale zůstává lehká konzistence, která pleť nezatěžuje.

+ Sjednocuje barvu pleti
+ Vyšší ochrana SPF než u BB krémů
+ Ochrana pokožky před stárnutím, výživa pleti
+ Větší výběr odstínů
+ Nahradí hydratační krém, korektor, make-up, sérum, opalovací krém i pudr

– Nezakryje kruhy pod očima nebo tmavší pigmentové skvrny

3. Vše v jednom: dokonalý pomocník DD krém (Daily Defense)
Jedná se o takový denní ochranný krém a tento typ slibuje péči hlavně pro mastnou pleť. Kryje nedostatky, redukuje póry, vyhlazuje a omlazuje pleť, sjednocuje její odstín, zpomaluje tvorbu vrásek, hydratuje a chrání pleť před škodlivými vlivy. Dá se tedy říct, že CC krémy sjednocují barvu pleti a DD krémy navíc kryjí nedostatky a oproti CC krémům mají ale ještě mnohem lehčí texturu.

+ Vše v jednom – ideální pro ženy, které chtějí s líčením strávit co nejméně času
+ Pomohou, když potřebujete stáhnout póry nebo zakrýt kruhy pod očima

– Zatím malá nabídka odstínů i značek

Nechat komentář