8 tipů na úklid pro lenochy

Věci se pomalu začínají vracet do normálu a denní režim brzy přeskočí do starých kolejí. Když začnete trávit více času v práci a méně doma, může to znamenat, že nebudete muset uklízet tak často, ale na druhou stranu, bude na úklid mnohem méně času. Zjednodušte si život a poučte se o tom, že i lenoši mohou mít byt jako ze škatulky.

Staré noviny

Vyhazujete staré noviny rovnou do papíru? Chyba! Můžete je skvěle využít při leštění skel, oken a zrcadel. Stačí sklo nastříkat prostředkem na mytí oken a pak přeleštit novinami. Tenhle trik si zaručeně zamilujete.

Mikrovlnka

Věděli jste, že má mikrovlnná trouba širší využití než jen k ohřevu a rozmrazování potravin? Výborně poslouží i k desinfekci kuchyňské houbičky, ve které se drží mnoho bakterií. Takže šup s ní na 2 minuty do mikrovlnky a bakterie jsou pryč. Mikrovlnku můžete použít i ke sterilizaci dětských lahviček, dudlíků, zubních kartáčků a dalších věcí.

Rozdělení úklidu

Pustit se do úklidu celého bytu vyžaduje dávku odvahy, ale i na to máme trik. Rozdělte větší prostory na menší části a věnujte se úklidu jen té konkrétní části. Postupujte systematicky a uvidíte, že budete mít raz dva hotovo. Navíc se vám bude zdát, že je toho uklízení tak nějak méně. Psychologický trik, který opravdu funguje.

Mytí mixéru

Každý mixér je plný záhybů a míst, kam se strašně špatně dostává, takže pořádně ho umýt může být piplačka na pěkně dlouho. To neplatí pro ty, kdo znají tuhle vychytávku. Dejte do mixovací nádoby vodu a trochu saponátu. Mixér zapněte a nechte chvíli běžet, poté vypláchněte čistou vodou, bude jako nový.

Kuchyňské prkénko

Když chcete mít kuchyňské prkénko opravdu čisté, bez bakterií a bez chemie, vydrbejte ho pastou ze soli a šťávy z půlky citronu. Bude perfektně čisté a získá i svěží citrusovou vůni.

Síla slunce

Nejjednodušší způsob bělení prádla vymyslela sama příroda. Prádlo vyperte v pracím prostředku a pověste na slunce a uvidíte, jak zářivé bílé dosáhnete, prádlo bude navíc úžasně svěží.

Vypínače, kliky, plasty

Rychle jedním tahem vyčistit zašlé vypínače, kliky, plastové a jiné povrchy je možné. S vlhčenými ubrousky je úklid snazší, než byste kdy čekali. Přesvědčte se sami, před ubrouskem špína, za ubrouskem jen dokonalá čistota.

Prach z těžko dostupných míst

Na místa, kam se ani hadrem ani vysavačem nedostanete, a přesto byste je chtěli zbavit prachu, si vezměte balonek nebo gumové rukavice. Díky statické elektřině se na ně nalepí kdejaké prachové smítko a vy máte po problému.

Nechat komentář