7 tipů, jak použít aviváž v domácnosti

Používáte běžně aviváž při praní prádla, ale dosud vás nenapadlo, že by mohla mít v domácnosti i jiné využití? Máme pro vás několik nápadů, jak s pomocí aviváže jednoduše uklidíte a provoníte váš domov.

1. Čistota a lesk

Cílem každého úklidu je zářivá čistota a perfektní lesk, nevěříte, že by vám k nim mohla pomoci aviváž? Tak zkuste jeden díl aviváže naředit čtyřmi díly vody a použít jako klasický čisticí prostředek na hladké lesklé povrchy, jako jsou kuchyňské a koupelnové baterie, obklady, ale také zrcadla a dokonce okna, výsledek vás zaručeně ohromí. Vyzkoušejte k tomu aviváž Aromé Ocean Breeze k perfektní čistotě přibude i krásná vůně.

2. Sbohem mastnotě

Pokud si lámete hlavu s tím, jaký prostředek použít při čištění kuchyňských skříněk, kde se mastnota drží zuby nehty, použijte pouze aviváž, mastnota se pustí jako mávnutím kouzelného proutku. Velkou službu udělá i roztok vody a aviváže při umývání klik, lustrů, dveří a zárubní.

3. Skvrny jsou pryč

Jak vyzrát na skvrny na čalounění? Pohovka, křesla, čalouněné židle, potahy v autě, do kterých se zakousl zub času a jeví známky dlouhodobého používání, potřebují vyčistit. Fleků na potahových materiálech se zbavíte snadno, vezměte přípravek z vody a aviváže v poměru jedna k jedné a pusťte se do nich, budou zase jako nové.

4. Dokonalá podlaha

Mytí podlahy pouze vodou rozhodně nestačí, ale po čem sáhnout, když vám posledně čistič podlah došel a vy jste zapomněli koupit jiný? Odpověď jistě čekáte, po aviváži. Do kýblu s vodou přidejte stejné množství aviváže, jako dáváte běžného prostředku na podlahy a vytřete, podlaha bude krásně čistá. Aviváž nezanechává žádný film, ani šmouhy, jen krásnou vůni. Použít můžete například aviváž Lenor Morning Dew. Ale pozor, vyvarujte se použití na  dřevěné podlahy, používejte pouze na vinyl, linoleum a PVC podlahy.

5. Nádherná vůně

Jednou z hlavních předností aviváže je vůně, když díky ní krásně voní vaše prádlo, proč by nemohla provonět i váš domov. Vyrobte si jednoduše vůni do skříně, interiéru nebo na WC. K provonění šatníku dejte jeden uzávěr aviváže do misky, namočte v ní ubrousek a je to, nechte ve skříni a během chvíle ucítíte krásnou vůni. Na toaletě stačí kápnout trochu aviváže do kartonové ruličky toaletního papíru, perfektně se k tomu hodí aviváž Aromé Oasis nebo aviváž Lenor Fresh Meadow. Pokud toužíte po vůni do interiéru, nalijte padesát mililitrů aviváže do skleničky, postavte do místnosti a zanedlouho se bude dokonalá vůně linout vaším domovem. Nejlepší pro interiéry jsou květinové a parfémové vůně jako například Silan Aromatherapy Orange Oil & Magnolia a Silan Supreme Glamour Gold.

6. Odstraňovač tapet

Když staré tapety musí pryč, vezměte na ně aviváž. Stačí ji smíchat v poměru 1:1 s vodou, dát do láhve s rozprašovačem, postříkat tapety a nechat chvíli působit. Pak půjdou tapety dolů raz dva.

7. Zaseknutý zip

I se zaseknutým zipem pomůže aviváž. Stačí na zip nakapat několik kapek aviváže a opatrně pohybem nahoru dolů zip rozhýbat, během chvilky je po problému.

Nechat komentář