5 věcí na pláž i k rybníku, které vám nesmí chybět

Sluníčko pálí a vy vyrážíte k vodě. Plavky, ručník, opalovací krém i sluneční brýle už máte nachystané v plážové tašce. Dobrý základ. Ale pár věcí by se ještě mohlo hodit, určitě se vám do tašky vejdou a osvědčí se natolik, že při příští výpravě na pláž, nebo k rybníku, už budete vědět, že vám nesmí chybět.

1. Dětský pudr

Neslouží ani proti spálení, ani na označení místa, kde je zahrabaná truhla s vašimi cennostmi. Využití sypkého pudru ukrývá jiné tajemství. Skvěle poslouží k odstranění písku z těla, když jste ulepení od písku, a ne, a ne, se ho zbavit, stačí trochu pudru, oprášit písek a je to. Úplně jednoduché a neuvěřitelně praktické.

2. Obal od opalovacího krému

Zbyl vám z minulé sezony opalovací krém s trochou krému? Krému se zbavte, po expiraci by se neměl používat, ale obal si nechte. Po vymytí lahvičky z ní snadno vyrobíte nenápadnou schránku na cennosti, peníze a klíče. Vše bude vypadat naprosto nenápadně a vy se nebudete muset o svoje cenné věci bát. Jen odřízněte hrdlo a překryjte víčkem.

3. Jednorázová plenka

Divte se sebe víc, ale taková dětská plenka také poslouží jako senzační krycí manévr. Můžete do ní schovat veškeré osobní věci, peněženku, mobil, klíče od auta atd. a věřte tomu, že budou dokonale schované. Žádné nenechavé prsty nebudou riskovat, že v plence najdou to, k čemu je primárně určená.

4. Telefon do sáčku

Milujete písečné pláže tak, že si v nich lebedíte klidně celý den? A milujete také svůj telefon? Zrníčka písku ani v nejmenším neprospívají displeji, ani tlačítkům a záhybům vašeho mobilu. Co s tím? I tento oříšek zle bez obtíží rozlousknout. Vezměte uzavíratelný sáček, vložte do něj telefon a sáček zavřete. Světe div se, dotykový displej funguje i přes sáček a nedostane se k němu ani zrnko písku.

5. Rozprašovač

Jestli máte doma lahev s rozprašovačem, třeba od kosmetických přípravků, rozhodně ji nevyhazujte, u vody se vám bude báječně hodit. Dobře ji vymyjte a napusťte vodou. Poslouží jako praktický osvěžovač, třeba už cestou na koupaliště. A když vás bude mít lahev s rozprašovačem víc, můžete uspořádat parádní vodní bitvu. Schválně, kdo schytá první zásah.

U moře, bazénu, nebo rybníka, k létu patří koupání a vy si ho s našimi vychytávkami vychutnáte na maximum. Ještěže nemusíte na nákupy, přechody z vyhřátých ulic do klimatizovaných prodejen, ani velká koncentrace lidí na jednom místě, vašemu zdraví ani trochu neprospívají, vše si objednejte online, ať máte dostatek času na radosti, které léto přináší.

Aby se z dovolené nestala noční můra, nezapomínejte ani na základní pravidla ochrany proti koronaviru. Covid-19 nepatří mezi vysněné suvenýry, které by si chtěl člověk přivézt z dovolené. Proto je tu pět základních pravidel. Držte si odstup, používejte pravidelně dezinfekci, dobře si vyberte destinaci, vyhněte se přelidněným místům a pokud to nejde, nebojte se nasadit roušku, nebo ještě lépe respirátor.

Nechat komentář