5 tipů, jak se vypořádat s prachem

Na prachu je neuvěřitelné, že sotva ho setřete, už na stejné místo pomalu usedá nový. Dá se tomu vůbec nějak zabránit? Představa, že jednou pro vždy utřete prach a už nikdy více nebudete muset, je sice opojná, ale, bohužel, zcela nereálná. Částečky prachu neustále poletují okolo nás a jediné, co můžeme dělat, je množství prachu snižovat. Ptáte se jak? Odpověď najdete mezi následujícími tipy.

1. Dejte přednost mokrému úklidu

Patříte-li mezi ty, kdo rádi poletují po bytě se střapatou prachovkou v ruce, možná budete zklamaní, ale neděláte vůbec dobře. Rychlé pohyby a stírání nasucho často prach pouze rozvíří. Zvolte proto mokrou variantu a zbavte se prachu pořádně, když už si dáváte práci s úklidem, ať to stojí za to. Dopomoci si můžete čističem proti prachu Pronto Multi Surface, který odstraňuje prach a až 90 % alergenů v prachu, příjemně voní a má dlouhodobý antistatický účinek.

2. Vytírejte

Stejně tak pokud máte podlahy bez koberců, vezměte do ruky mop a pravidelně stírejte podlahu. Ideálně každý den. Zní to jako práce navíc? Ale o to méně práce pak budete mít se stíráním prachu. Když při vytírání použijete Sanytol dezinfekce na podlahy a plochy, budete mít navíc zaručenou hygienickou čistotu, a to je něco, co ocení alergici i rodiče malých dětí. Do koberců se prach a špína skvěle schovají a jednoduše se v nich hromadí. To, že prach není vidět, neznamená, že není přítomen. Proto koberce potřebují vysavač s pořádnou sací silou a pravidelně také Vanish Gold šampon na strojní čištění koberců, který odstraňuje nečistoty 5krát silněji než samotné vysávání.

3. Zbavte se bytového textilu

Záclony, závěsy, polštářky, ale i čalouněný nábytek, dělají váš domov útulnější, ale zároveň na sebe nachytávají velké množství prachu. Zde platí jednoduchá matematika. Čím méně bytového textilu budete mít, tím méně prachu se u vás doma bude držet. Neznamená to, že musíte okamžitě strhnout a vyhodit záclony, ale měli byste je častěji prát. Pravidelným praním v přípravku Dr. Beckmann bělič na záclony si navíc zachovají dokonalou bělost. Čalouněnou sedačku a křesla nechte aspoň jednou ročně profesionálně vyčistit.

4. Zavřete před prachem dveře

Máte doma poličky s poklady, kterým mnozí přezdívají lapače prachu? Samozřejmě s nimi máte spojenou řadu vzpomínek, ale zahalené ve vrstvě prachu vám budou připomínat akorát to, že už jste prachovku dlouho nedrželi v ruce. I to má řešení. Buď se jich zbavte, nebo si pořiďte uzavřený nábytek, udělá vám velkou službu. Do něj se sice prach dostává také, ale jde mu to mnohem pomaleji. Takže v souboji s prachem 1:0 pro vás.

5. Větrejte a zvlhčujte vzduch

Říkáte si, jestli má opravdu vlhkost vzduchu tolik společného s prachem, skutečně má. Suchým vzduchem poletuje prach snadněji, proto zvlhčujte vzduch. Optimální vlhkost v bytě by se měla pohybovat mezi 40 a 60 procenty. Jednoduše vzduch zvlhčíte třeba tím, že po praní prádla budete prádlo sušit v místnosti. Ale pozor, přílišná vlhkost také není dobrá, daří se v ní plísním, proto na příliš vlhký vzduch použijte odvlhčovač.

Nechat komentář