4 tipy, jak přivoláte léto zpět

Dva měsíce prázdnin utekly jako voda, dovolená je pryč a s ní pomalu mizí i letní pohoda. Ale nenechte si zkazit náladu, máme pro vás několik tipů, jak letní kouzlo přičarovat zpět. Zopakovat si léto můžete vy i vaše děti, kdykoli budete chtít.

Vůně léta vyvolá vzpomínky

Stává se vám, že ucítíte nějakou vůni, která vás zanese do vzpomínek tak rychle, že se nestačíte divit? Využijte toho a vytvořte si interiérovou vůni, která vám připomene nejkrásnější okamžiky uplynulého léta. Zkuste se zamyslet, jaká místa jste během prázdnin navštívili a která vůně by vám prázdninové chvíle nejlépe připomněla.

Náš tip: V malém množství vody svařte plátky citronu se snítkou rozmarýnu, celé přelijte do čisté zavařovací sklenice a vaše přímořská voňavá vzpomínka je na světě.

Další možností je vytvořit vůni z aviváže, například aviváž Lenor Summer Breeze je jako stvořená pro tyto okamžiky. Stačí nalít půl uzávěru do menší skleničky, postavte ji nedaleko místa, kde rádi sedáváte, a užívejte si letní atmosféru.

Hrady z písku jako u moře

Děti písek milují a vydrží si s ním hrát celé hodiny. Jako na dovolené u moře si budete připadat, když dětem vyrobíte kinetický, nebo také měsíční, písek. Návod je naprosto jednoduchý a zábava dětem vydrží nadlouho.

Jak na to: Smíchejte 8 hrnků hrubé mouky a 1 hrnek solamylu s 1 hrnkem dětského olejíčku a je to. Abyste neměli písek po celém bytě, dejte ho dětem do lavoru, nebo jiné rovné nádoby se zvýšeným okrajem. Stačí už jen vytáhnout bábovičky, uvařit si kávu a nechat děti si hrát, zatímco vy si budete vychutnávat prázdninovou pohodu.

Opálení, které vydrží

Pokud je pro vás krásné opálení synonymem léta, udělejte něco pro to, aby vám vydrželo co nejdéle. K udržení opálení je důležitá dostatečná hydratace zevnitř i zvenku, pravidelně používejte tělové mléko a také pijte hodně vody, pokožka se bude pomaleji sloupávat. Zkuste také jednou týdně jemný peeling pokožky. Když vám bude připadat, že opálení mizí, sáhnetst po samoopalovací kosmetice, příjemně sjednotí a zvýrazní barvu pokožky.

Sbírka na památku

Procházeli jste se voňavým červencovým lesem a děti vám přinesly kámen, nebo zajímavý kus dřeva, a vy jste si je přivezli na památku domů? Nenechte na ně doma jen tak prášit. Dejte do čisté zavařovací sklenice trochu písku, nasbírané kamínky, přidat můžete i větvičku, nebo kousek mechu, a krásnou dekoraci plnou vzpomínek máte hotovou. Podobně to můžete udělat i s mušlemi, lasturami a pískem, které jste nasbírali u moře. Takhle budete mít malý kousek dovolené stále na dosah ruky.

Lastury a mušle nezapomeňte předem očistit. Nejsnáze je vyčistíte namočením do roztoku 1:1 Savo a voda přibližně na hodinu. Nánosy se odstraní a vaše úlovky budou ještě krásnější než dřív. Pozor, tuto metodu používejte jen na mušle a lastury, které nemají lesklý povrch, ten by se mohl narušit a poškodit.

Nechat komentář