10 věcí na dovolenou, které nesmíte zapomenout

Prázdniny začínají a v hlavě už si balíte zavazadla. Plavky, ručník, několik tílek, ty modré kraťasy, které milujete, knížka, na kterou od Vánoc nebyl čas atd. Ale jsou věci, které vás možná napadne vzít s sebou, ale vykouří se vám z hlavy dřív, než vytáhnete kufr ze skříně. Dovolenou vám sice nezkazí, když je mít nebudete, ale uvidíte, že jak se vám budou hodit, ať jedete s kufrem k moři, s batohem do hor, nebo s taškou na chatu.

1. Opalovací krém
Ano, opalovací krém je číslo jedna, možná si říkáte, že je to samozřejmé, nebo že se chcete v létě pořádně opálit, abyste z drahé zahraniční dovolené nepřijeli bílí jak padlý sníh, a proto nemáte v plánu se mazat. Ale věřte, že spálená kůže od sluníčka, může dovolenou hodně znepříjemnit, o zdravotním riziku nemluvě. Opalovací krém vybírejte podle ochranného faktoru a nezapomínejte se během dne mazat opakovaně.

2. Repelent
Repelentní přípravky není třeba sáhodlouze představovat. Pokud jste fanoušci bzučících malých potvůrek, které dokážou škodit ve dne v noci, klidně tento bod přeskočte, my ostatní si repelent s chutí sbalíme. Pokud jedete o dovolené na chalupu, využijete repelent, který působí i proti klíšťatům, a hodit se může i odpuzovač hmyzu.

3. Toaletní papír
Zní vám to komicky, ale jedna rulička toaletního papíru se do zavazadla určitě vejde a vsaďte se, že se bude hodit. Minimálně předejdete nepříjemným chvilkám proklínání, že jste si ho nevzali. Praktický může být i vlhčený toaletní papír, ale pozor, některé druhy vlhčeného toaletního papíru se nesmí vhazovat do WC, což je v mnoha exotických destinacích zakázáno i s běžným toaletním papírem, takže můžete volit podle toho, co vám bude příjemnější.

4. Náplasti
Ideální je mít s sebou celou lékárničku, ale náplast je základ, před odřenýma nohama z nových sandálů, které jste si pořídili speciálně na tuhle dovolenou, vás živočišné uhlí nezachrání. Nejlepší je mít krabičku náplastí různých velkostí. Pokud se snažíte minimalizovat objem zavazadla, dejte si tři náplasti do peněženky, budete je mít vždy po ruce. Jestliže budete mít to štěstí a nevyužijete je přímo pro sebe, věřte tomu, že je domů nepřivezete, budou se hodit někomu z vašeho nejbližšího okolí.

5. Nabíječka
Svět mobilních telefonů a další elektroniky nás doslova pohltil. Možná máte v plánu vypnout mobil a ukrýt se před světem ztraceni na stránkách té knížky, co jste dostali k Vánocům a dosud na ní nebyl čas, ale rodina a nejbližší přátelé budou vděční, když jim o sobě dáte párkrát vědět. S vybitým telefonem neuděláte ani žádnou fotku na Instagram ani do rodinného alba a to by byla škoda.

6. Balzám na rty
Slunce, horký vzduch, lehká dehydratace, to všechno může způsobit popraskání rtů. Balzám na rty se vám bez potíží vejde i do té nejmenší kabelky o plážové tašce nemluvě, proto ho s sebou určitě vezměte.

7. Propiska
Psaní pohledů je sice dost retro, ale k prázdninám patří, tak nezkazte radost příjemci tím, že si zapomenete tužku a nebudete mít šanci napsat ani řádku. Můžete si zaznamenat i nejlepší okamžiky a vtipy, napsat si na ruku počet vypitých drinků, abyste se jich ráno dopočítali, nebo vzkaz za stěrač tomu, kdo vás zablokoval na parkovišti před koupalištěm tak, že jste půl hodiny vyjížděli.

8. Šitíčko
Klepete si na čelo, co budete dělat s šitíčkem, nemáte v plánu na hotelovém pokoji po večerech vyšívat, nejste žádní baťůžkáři. Ale věřte tomu nebo ne, šitíčko se prostě hodí. I proto dávají některé letecké společnosti malá šitíčka mezi dárky pro cestující. Utržené poutko, ramínko u plavek, nebo roztržené kraťasy vašeho dítka, které si zkracovalo cestu k vodě přes plot, šitíčko snadno vyřeší.

9. Pilník
Malý pilníček na nehty vás sice nezachrání při útěku z vězení, ani před útokem šelmy, ale na opilování zatrženého nehtu je k nezaplacení a přiznejte si, že zatržený nehet hrozí o něco víc.

10. Nožík
Namazat si rohlík Májkou, nebo si nakrájet exotické ovoce koupené na trhu, to bez nože jednoduše nejde. Stačí malý nožík, jako je rybička, ale určitě užijete i švýcarák s vývrtkou a otvírákem. Pozor, myslete na to, že nůž patří do odbaveného zavazadla, z příručního zavazadla vám ho celníci před nástupem do letadla zabaví.

Nechat komentář