Registrace
Zapomenuté heslo?
Umí oleje hydratovat vaši pleť?

Umí oleje hydratovat vaši pleť?

Většina z nás se snaží hydratovat své tváře několik desítek let, ale to neznamená, že ve skutečnosti víme, co se děje, když si plácneme produkt na obličej. Jestli je ale nějaký druh péče, kolem kterého panuje nejistota, jestli je pro pleť opravdu prospěšný a umí jí hydratovat, vítězem by byl: olej na obličej.

Oleje na obličej v poslední době vzrostly na popularitě, když se hnutí čisté krásy přehnalo naším kolektivním vědomím. Jedna otázka, která se vždy objeví, je, zda oleje na obličej skutečně hydratují. A pokud ano, jsou jen pro suchou pokožku?

Krátká odpověď je ano, oleje jsou součástí procesu hydratace. Dlouhá odpověď je ale trochu komplikovanější. Nejprve je třeba pochopit rozdíl mezi okluzivním a hydratačním prostředkem, dvěma hlavními typy hydratace pokožky. Okluzivní je silný krém nebo olej, který utěsňuje vlhkost stejně jako plastový obal, ale pro vaši pokožku. Protože jak dobrá je vlhkost, pokud se odpařuje přímo z vašeho obličeje?

Skutečně účinná hydratační péče je ta, která umí hydrataci v pokožce uzamknout, ale zároveň obsahuje složku pro nasávání hydratace. Oleje tedy pokožku mohou ošetřit, ale většinou pouze tím, že v pokožce zamknou vodu. Znamená to tedy, že oleje jsou pro vaši pleť zvlhčující, ale ne hydratační.

Většinou se při používání jen olejů můžete dostat do začarovaného kruhu dehydrované pleti, o které budete mít pocit, že jediné co ji vyživí je právě olej. Je také mýtus, že oleje jsou určeny jen pro suchou pokožku, protože samotné mohou přispět k dehydrataci.

Ideální je najít dokonalou rovnováhu mezi okluzivními a zvlhčujícími látkami pro naši pleť. Ideálním parťákem pohlazení pokožky olejem je předem nanesený lehký krém, který dodá pokožce dostatečnou hydrataci.

NAHORU