Registrace
Zapomenuté heslo?
Proč je retinol zázrak?

Proč je retinol zázrak?

Proti stárnutí pleti dermatologové nejčastěji doporučují dobrou ochranu proti slunci - opalovací krém a jako další nejdůležitější přísadu v péči opleť je to právě retinol. Co přesně je tato fontána mládí, jak jí dermatologové přezdívají a proč zařadit retinol do své běžné péče o pleť?

Co to vůbec retinol je? Retinol je derivát vitaminu A, který pomáhá zvýšit produkci kolagenu a pomáhá při buněčném obratu. Výsledkem jeho používání je hladší pokožka a snížený výskyt pigmentových skvrn, jemných linek a vrásek. Retinol se používá i při léčbě akné.

Jak retinol používat? Ať už je v koncentrovaném séru, či krému - retinol je nejlepší používat na noc. Většina přípravků s retinolem obsahuje také hydratační přísady, aby byla minimalizováno potenciální vysušování pokožky. Pokud s retinolem začínáte, je možné, že se vedlejší účinky jako mírná podrážděnost či sušší pokožka mohou objevit, nenechte se však odradit.

Já doporučuji použít sérum - v dávce o velikosti hrášku na celou tvář a nanášet každou druhou noc, aby měla pleť možnost si zvyknout.

TIP: Pokud máte suchou pleť, naneste retinol na svou hydratační péči, minimalizujete tak možné podráždění pleti.

NAHORU