Registrace
Zapomenuté heslo?
Masáž s GUA SHA

Masáž s GUA SHA

Ošetření Gua Sha přilákalo v poslední době určitou pozornost nejen kvůli vlivům sociálních médií, kde se lidé chlubí svými nadpřirozenými kosmetickými výsledky. Vzhledem k době ve které se nacházíme není možné docházet do kosmetických salónů, a tak si improvizované kosmetické ošetření můžeme provést u sebe doma.

Gua sha pro obličej zahrnuje použití tupého nástroje z kamene a jemné masírování obličeje. Je to velmi odlišné od škrábání těla Gua Sha. Při provádění ošetření obličeje Gua Sha bychom měli pokožku jemně masírovat tím, že ji pevně hladíme konkrétními směry. Aplikovaný tlak prováděný hranou tupého nástroje z kamene také závisí na citlivosti pokožky.

Co potřebujete k ošetření obličeje Gua sha?
 • Mlhu na obličej
 • Hydratační krém nebo Olej na obličej
 • Masážní kámen Gua Sha
Základní kroky jsou následující:
 1. Před začátkem se ujistěte, že je váš obličej čistý a dobře zvlhčený (žádné suché skvrny). Na pokožce by neměly být žádné modřiny, řezné rány ani poškození. (K hydrataci pokožky obličeje použijte mlhu na obličej.)
 2. Naneste na obličej olej / sérum. Otřete si ruce, aby se zahřáli, a poté si je roztáhněte po tváři a krku. Držte kámen Gua Sha pevně a použijte jej proti pokožce v plochém úhlu (doporučuje se asi 15 stupňů) v rozsahu lehkého až středního tlaku.
 3. Nezapomeňte opakovat každý tah nejméně pětkrát. Udržujte pomalé tempo.
 4. Jelikož zadržujeme velké napětí v oblasti krku, je nejprve nutné tuto oblast uvolnit. Začněte zadní částí krku a hlaďte ji nahoru, dokud nedosáhnete kosti u základny lebky.
 5. Pomocí strany kamene se přesuňte na pravou stranu obličeje, začněte od brady a sjíždějte po čelisti, dokud nedosáhnete ucha.
 6. Pomocí dlouhé ploché strany kamene se na tváři posuňte nahoru. Kámen by vám měl třít po tváři. Začněte od boku rtu směrem vzhůru těsně nad ucho.
 7. V oblasti pod očima příliš netlačte, kůže je zde velmi citlivá.
 8. Dále použijte krátký plochý okraj kamene, začněte mírně vpravo od středu obočí a pohybujte se nahoru, dokud nedosáhnete konce.

Nezapomeňte udělat totéž na druhé straně obličeje.

NAHORU