Registrace
Zapomenuté heslo?
Jak se starat o pleť, když nás zakrývá rouška

Jak se starat o pleť, když nás zakrývá rouška

Pod rouškou je největší tma. Prodej rtěnek klesl o 75%. Home office nám kromě ukázky celého bydlení všem přítomným videohovorů přinesl také ukázku toho, jak vypadáme po ránu.

Vzhledem k tomu, že se rouška stala součástí našeho všedního dne a cesty kamkoliv mimo domov, sdílím s vámi užitečné tipy, jak se starat o pokožku a zabránit jejímu nadměrnému podráždění.

Při nošení masky je obzvláště důležité zajistit, aby byla vaše pokožka zdravá, to znamená péči o ni, v souladu s rutinou péče o pleť, a je-li to nutné, změňte své produkty a kroky k prevenci a léčbě nežádoucích kožních reakcí.

Pokud je pokožka suchá, podrážděná nebo se u vás objeví „maskné“ z nošení roušky, vyměňte péči za výživnější s přísadami zklidňujícími pokožku, které hluboce hydratují, vyživují a pomáhají pokožku uklidnit a chránit. Doporučuji každodenní rutinu, která zahrnuje jemný čisticí prostředek, hydratační toner a hydratační krém.

Před nasazením masky si důkladně umyjte ruce a ihned po sejmutí masky umyjte ruce důkladně znovu.

1. Očistěte

Je nezbytné pokožku jemně čistit dvakrát denně, a to jednou hned po sundání masky, abyste odstranili pot, špínu a bakterie, které se pod ní mohly hromadit. Vyvarujte se nadměrného čištění, protože by to mohlo pokožku zbavit jejích přírodních olejů a způsobit oslabení funkce ochranné bariéry pokožky, což by vedlo k vysušení, podráždění a zarudnutí. Použijte typ čisticího prostředku, který nejvíce vyhovuje vašemu typu pleti.

2. Hydratační mlha nebo toner

Osvěžte pokožku hydratačním tonerem, který pomáhá uklidnit a ochladit suchou pokožku a pomáhá podporovat pocit klidu. Tip: Pokud nemáte na sobě zrovna masku, používejte po celý den k osvěžení a okamžité hydrataci pokožky.

3. Dobře hydratovaná pokožka nejen udržuje pružnost, ale také chrání její kožní bariéru, je lépe schopná bránit se proti „maskné“ a je méně pravděpodobné, že bude podrážděná.

4. Přestože je polovina vašeho obličeje chráněna maskou, je stále důležité nanášet krém na celou tvář.

TIP: Nezapomeňte počkat alespoň pět minut po aplikaci denního krému, aby se produkty mohly vstřebat do pokožky než si nasadíte roušku.

NAHORU